Фічери

Спільнота протестує: КП Київблагоустрій планує знести кіоск Міського театру

10 травня, 2024

Причиною може бути план забудови скверу, в якому знаходиться Міський.

Презентація дослідження для «Книги міських ігор», 2023. Джерело: instagram.com
Культурний простір Міський театр, розташований у кіоску на вулиці Січових Стрільців, 44 у Києві, повідомив про загрозу з боку КП Київблагоустрій. Про їхній намір знести будівлю розповів засновник проєкту Діма Левицький. Ця інформація надійшла від власника орендованого кіоску, якого перед тим сповістила відповідна комунальна служба.

Левицький підозрює, що це пов’язано з новою медичною установою, що скоро відкриється поруч. Власники неназваної клініки, які ніби-то регулярно конфліктують із сусідами, могли написати заяву в КМДА, щоб закрити кіоск за допомогою КП Київблагоустрій. Це загрожує не лише Міському театру, а і скверу на Січових загалом. «Коли я говорив із одним робітником нової клініки, він казав, що ми загороджуємо їм проїзд на паркінг. Вперше чую про якусь парковку тут», — ділиться Діма Левицький.
Дмитро Левицький, засновник Міського театру, 2023. Джерело: instagram.com

Про Міський театр

Культурно-волонтерський проєкт Міський театр (офіційно зареєстрований як ГО) займається дослідженням міста через аудіопрогулянки, надає простір для виставок і волонтерських ініціатив, інсталяцій і перформансів, та інших творчих та урбаністичних проєктів. З часу заснування у 2021 році в кіоску відбулося кілька курсів зі створення аудіотурів Києвом, перформанс на захист садиби Барбана, презентація фотобука про вулицю Січових Стрільців, презентація дослідження архітектури сходу України, «Сусідські хлібні» зі зборами для низових волонтерів, виступи електронних музикантів Олексія Податя та Івана Скорини, показ стрічки Ігоря Бабаєва «Войси з Бахмута», а також чисельні лекції та прогулянки. Проєкт співпрацював як з українськими (America House, Суспільне Культура, Manukians studio), так і з міжнародними партнерами (литовська платформа Matters, берлінський фестиваль психогеографії Drift! та мюнхенський фестиваль SPIELART).
Слайд Manukians studio для спільного з Міським театром проєкту. Джерело: instagram.com

Що буде далі

«В першу чергу треба боротися з КП Київблагоустрій. Ми маємо довести, що кіоск потрібен громаді», — каже Діма Левицький. Ініціативу вже активно підтримують у соцмережах. Наразі ведуться переговори з сусідською спільнотою.

Міський театр дотримується своєї концепції та прагне розширити її на інші райони Києва. На думку Левицького, такі кіоски можуть бути корисними як соціальні центри — мікроосередки осмисленого співіснування у місті. У своєму комюніке проєкт наголошує на суспільній важливості збереження цього місця. Його руйнування може призвести до появи на місці скверу паркування чи заїзду в приватну клініку, що зменшить затишок від перебування в місті. Також спільнота Міського організувала прибирання клумби у сквері, яка тепер завалена будівельним сміттям. Про це у соцмережах написала мешканка району Наталія Болотова.

Акція на підтримку Міського відбудеться у кіоску у п’ятницю, 17 травня 2024 року. Саме тоді комунальники планують зносити будівлю. До того проєкт планує публікацію відкритого листа.

Кіоск Міського театру, 2023. Фото: Олександр Манукянс.
Кіоск Міського театру, 2023. Фото: Олександр Манукянс.

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: