Фічери

Ескізи монументального в галереї The Naked Room

11 листопада, 2020
Дизайн плакату: 3z studio

13 листопада відбудеться відкриття виставки "Ескізи монументального" в галереї The Naked Room. На виставці будуть представленні щойно знайдені ескізи та проєкти до мозаїк та інших об'єктів українського монументального мистецтва 1960—80-х років. Більшість темпер, акварелей, колажів та малюнків будуть вперше виставлені публічно. 
Також, для виставки було створено спеціальний стікерпак для telegram, який можна знайти за посиланням.

Фрагмент концепції:
«Монументальні мозаїки можна побачити чи не в кожному населеному пункті України. Більшість була створена протягом останніх 30 років існування СРСР. У цих робіт незвичайна доля. Вони замислювалися для прикраси публічного простору. Але по-справжньому містяни ніколи не ставилися до мозаїк як до цінності. Монументальне мистецтво тоді та нині сприймалося швидше як офіційне замовлення та частина пропаганди. І лише в останні роки завдяки незалежним дослідженням, художнім та фото проєктам ці шедеври українського мистецтва набули дійсного визнання та розголосу. Та більше, потрапили до царин моди, дизайну, медіа, татуювальних студій, та стали популярними серед найширшої молодої аудиторії, яка уже не сприймає їх лише у зв’язку з історичною добою.
Представлені ескізи — не просто робочі матеріали та технічні начерки. Фактично, це самостійні картини — станкові версії мозаїк. Лише замість смальти, кераміки, кольорового каміння та скла художники використали папір, картон, темперу, гуаш, техніку аплікації.  Деякі роботи є офіційними макетами, за якими затверджували майбутній фінальний твір (про що свідчать збережені печатки Худкомбінату). Інші слугували радше інспірацією, вільною творчою штудією в процесі пошуку більшої форми. В таких ескізах художники дозволяли собі, зазвичай, більше. У порівнянні з фінальними панно, камерні версії виглядають більш розкуто та ефектно, виявляють сповна професійний розмах їхніх авторів.»‎

Художники: Алла Горська, Григорій Довженко, Віктор Зарецький, Валентин Константінов, Лель Кузьмінков, Роман Кириченко, Степан Кириченко, Валерій Ламах, Іван Литовченко, Олександр Міловзоров, Олександр Ворона. 

В рамках виставки також відбудеться презентація нової книги-путівника Ukraine. Art for Architecture. Soviet Modernist Mosaics 1960 to 1990. Про книгу, важливість збереження та вивчення монументального мистецтва розповідатимуть автори книги — дослідниця Поліна Байцим та фотограф Євген Нікіфоров. Видавець — DOM Publishers (Берлін), Партнер видання — Гете Інститут в Україні. Книга доступна в книжковому корнері The Naked Books. 

Галерея відкрита щоденно з 11:00 до 20:00
Вхід вільний в захисних масках.Share: