Фічери

Стали відомі дати та концепція Odesa Photo Days 2021

25 лютого, 2021

22-25 квітня в Одесі відбудеться єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days з темою «Ламаючи стіну».

«Із початком пандемії нас усіх розділив новий різновид «четвертої стіни» — екрани різних гаджетів віддалили нас від фізичного проживання людського спілкування. Що тепер розмежовує ця стіна?» — розшифровують тему організатори. Повний текст концепції читайте на сайті фестивалю. Цьогорічний візуальний стиль розробляла дизайнерка Ольга Зарко.

Головна виставка «Хто поруч з тобою» експонуватиметься у Музеї сучасного мистецтва Одеси. У ній братимуть участь 10 авторів з 7 країн, у тому числі троє — з України. Повний список учасників та міжнародне журі, що їх обрало, опубліковані на сайті Odesa Photo Days.

«Цьогоріч ми зосередилися на виставковій програмі та вечірніх фотопоказах — це формати, які дозволять дотримуватися соціальної дистанції та інших вимог карантинного часу. Більшість подій відбуватимуться просто неба. Використовуючи досвід минулого року, ми плануємо провести одну чи кілька подій онлайн з іноземними учасниками», — розповідає Катерина Радченко, кураторка та директорка Odesa Photo Days.

До програми 2021 року перейшли виставки, які мали відбутися торік — виставка міжнародної дослідницької платформи PH Room в Муніципальному музеї приватних колекцій Блещунова та ретроспективна експозиція литовської фотографії в галереї Invogue Art. У рамках Odesa Photo Days Festival 2021 також планується відкрити ще три виставки, у тому числі — в публічному просторі міста.

Під час вечірніх фотопоказів, крім кураторських підбірок від міжнародних партнерів, будуть представлені результати двох всеукраїнських фотоконкурсів — четвертого опен колу для підлітків Future Photo Days, а також вперше оголошеного Female Ukrainian Photography.

Odesa Photo Days — єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасної фотографії та освітня платформа. Фестиваль проходить щорічно у квітні в Одесі, Україна з 2015 року. Програма включає виставки, вечірні фотопокази, лекції художників та кураторів, портфоліо-рев’ю, презентацію фотопроєктів у форматі «Відкритий мікрофон». Між фестивалями команда Odesa Photo Days проводить виставкові проєкти та освітні заходи як в Україні, так і закордоном. Учасники Європейської фотоплатформи «Паралель».Share: