After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art

Нью-йоркський арт-дилер випадково придбав за безцінь шість робіт Де Кунінга

26 липня, 2018
Лоуренс Кастанья і Девід Кіллен розглядають картину, яку можливо написав Віллем де Кунінг / Фото: David Killen Gallery

Лоуренс Кастанья і Девід Кіллен розглядають картину, яку можливо написав Віллем де Кунінг / Фото: David Killen Gallery

Арт-дилер з Нью-Йорка Девід Кіллен придбав оптом декілька сотень картин, навіть не здогадуючись, що серед них можуть бути роботи відомого американського художника Віллема де Кунінга.  

За його словами, у 2017 році йому запропонували придбати близько 200 картин, які довгий час зберігалися на складі в Нью-Джерсі. Склад колись належав співробітникові Музею Гуггенхайма Орріну Райлі, потім його дружині, а пізніше перейшов у власність їхніх знайомих.

Нинішні власники складу зв’язалися з Кілленом і запропонували придбати полотна, що там зберігалися. Арт-дилеру показали кілька робіт, і ті не справили на нього ніякого враження. «Те, що я побачив, було просто сміттям. Я не побачив нічого цікавого», — розповідає Кіллен, місцевим ЗМІ

Проте він все ж погодився заплатити $ 15 тисяч за всі 200 картин — по $ 75 за кожну. За словами арт-дилера, він сподівався, що з часом зможе перепродати ці роботи на аукціонах — але на величезні суми не розраховував.

Читайте: Лондонське подружжя і не здогадувалося, що є власниками дорогих картин

Уже після того, як угода була зроблена, Кіллен зміг оглянути всі картини і з’ясував, що, судячи з усього, випадково придбав відразу шість робіт Віллема де Кунінга. «Знайти де Кунінга на складі! Це нечуваний успіх», — говорить він.

Справжність картин поки не доведена, проте сам Кіллен і деякі інші експерти впевнені в тому, що полотна справжні. Також з їхніми твердженнями погоджується Лоуренс Кастанья, який колись працював помічником в студії Віллема і Елейн де Кунінгів. «Це його картини. У цьому немає ніяких сумнівів», — заявив Кастанья. За словами Кіллена, вартість виявлених робіт може становити від $ 30 тисяч до декількох мільйонів.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук та Telegram

Share: