Фічери

Напад на Музейному острові в Берліні

22 жовтня, 2020

На Музейному острові в Берліні був скоєний напад на щонайменше 70 артефактів. За словами поліції атака відбулась 3 жовтня, на річницю возз'єднання Німеччини, "але зі стратегічних причин ми не оприлюднювали справу" — повідомляє відомство.

Роботи були облиті олійною рідиною, але як саме її застосовували невідомо. Можливо, хтось мав шприц із клізмою в рукаві та чекав, поки наглядовий персонал відвернеться. Тому плями могли бути не відразу видні. На думку Німецької музейної асоціації, важко запобігти випадкам вандалізму. "Звичайно, ви завжди можете залучити більше наглядових працівників. Але музеї не повинні бути місцем, де за вами постійно стежать", — заявив президент Екарт Кене в четвер на інформаційному радіо RBB.

Навколо нападу також поширюються теорії змови, серед яких фігурує причетність Пергамського музею, до сатаністичного культу, де, за словами прихильників цієї теорії, вночі відбуваються жертвоприношення дітей. Зв'язок Пергамського музею з дияволом не є новим і базується на уривку з біблійного Одкровення Іоанна, який можна інтерпретувати так, наче престол Сатани знаходиться в Пергамоні. Згідно з цим прочитанням, з транспортуванням вівтаря, розкопаного наприкінці XIX століття, з території нинішньої Туреччини до Берліна, місце проживання диявола змінилося. Форму Пергамського вівтаря можна також прочитати як величезний стілець із підлокітниками, так що деякі дослідники Біблії довгий час підозрювали перебування сатани в Берліні.

Більш детальну статтю про теорії змови про цей жахливи інциденті можна знайти на monopol.Share: