19 грудня Національний художній музей України відкриває нову виставку
«Помічник, супутник, друг», де будуть представлені різні підходи до зображення тварин в українському мистецтві XIX – початку ХХ століть. Переглянути трансляцію закритої презентації виставки можна за
посиланням.
Цікаво, що попри багату фауну України, анімалістичний жанр в чистому вигляді в українському малярстві ХІХ століття був малорозвиненим. Послідовно у ньому працювали лічені митці – баталіст Микола Самокиш, який надавав перевагу зображенню коней, пейзажист Сергій Світославський, до краєвидів якого потрапили зображення більшості свійських тварин України та Середньої Азії, і нарешті своєрідний майстер і дивакуватий чоловік, який мешкав у Києві 1880-х років та називав себе „Рафаелем котів” – Валер’ян Яблочкін. Малярі, які звертались до зображення представників фауни, зазвичай вводили їх як частину композицій з побутової чи історичної тематики.
Твори, представлені на виставці «Помічник, супутник, друг», правдиво передають ставлення до тварин у ХІХ – на початку ХХ ст., розкривають тодішній взаємозв’язок між людиною та твариною. Виставковий проєкт охопить образотворчу й етичну проблематику, завдяки популярним і маловідомим творам з колекції NAMU глядачі зможуть зосередитись на різних аспектах стосунків людини й тварини, та задуматись над тим, як ці стосунки змінилися з плином часу.
В експозиції, що розгортатиметься як в залах музею, так і на віртуальній платформі, будуть представлені роботи Олександра Мурашка, Всеволода Максимовича, Киріака Костанді, Миколи Самокиша, Валер’яна Яблочкіна, Сергія Світославського, Сергія Васильківського та інших.
Партнери виставки – Київський зоологічний парк загальнодержавного значення та Фонд допомоги безпритульним тваринам “Happy Paw”.
Інформаційний партнер: інтернет-видання «#Букви».
Кураторка виставки: Леся Толстова, заступниця генерального директора з наукової роботи Національного художнього музею України.
Керівниця робочої групи: Олена Кашуба-Вольвач, завідувачка відділу мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століття Національного художнього музею України.
Дизайнерка: Марічка Рубан.
Дизайнер експозиції: Олександр Бурлака.
У зв’язку з ремонтно-реставраційними роботами музей можна відвідати в середу, четвер або п’ятницю о 12:00, 14:00 та 16:00. Вхід зі службового входу музею.
Share: