Фічери

NAMU відкриває новий виставковий проєкт «Помічник, супутник, друг»

18 грудня, 2020

19 грудня Національний художній музей України відкриває нову виставку «Помічник, супутник, друг», де будуть представлені різні підходи до зображення тварин в українському мистецтві XIX – початку ХХ століть. Переглянути трансляцію закритої презентації виставки можна за посиланням

Цікаво, що попри багату фауну України, анімалістичний жанр в чистому вигляді в українському малярстві ХІХ століття був малорозвиненим. Послідовно у ньому працювали лічені митці – баталіст Микола Самокиш, який надавав перевагу зображенню коней, пейзажист Сергій Світославський, до краєвидів якого потрапили зображення більшості свійських тварин України та Середньої Азії, і нарешті своєрідний майстер і дивакуватий чоловік, який мешкав у Києві 1880-х років та називав себе „Рафаелем котів” – Валер’ян Яблочкін. Малярі, які звертались до зображення представників фауни, зазвичай вводили їх як частину композицій з побутової чи історичної тематики.
Твори, представлені на виставці «Помічник, супутник, друг», правдиво передають ставлення до тварин у ХІХ – на початку ХХ ст., розкривають тодішній взаємозв’язок між людиною та твариною. Виставковий проєкт охопить образотворчу й етичну проблематику, завдяки популярним і маловідомим творам з колекції NAMU глядачі зможуть зосередитись на різних аспектах стосунків людини й тварини, та задуматись над тим, як ці стосунки змінилися з плином часу.
В експозиції, що розгортатиметься як в залах музею, так і на віртуальній платформі, будуть представлені роботи Олександра Мурашка, Всеволода Максимовича, Киріака Костанді, Миколи Самокиша, Валер’яна Яблочкіна, Сергія Світославського, Сергія Васильківського та інших.

Партнери виставки – Київський зоологічний парк загальнодержавного значення та Фонд допомоги безпритульним тваринам “Happy Paw”.
Інформаційний партнер: інтернет-видання «#Букви».

Кураторка виставки: Леся Толстова, заступниця генерального директора з наукової роботи Національного художнього музею України.
Керівниця робочої групи: Олена Кашуба-Вольвач, завідувачка відділу мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століття Національного художнього музею України.
Дизайнерка: Марічка Рубан.
Дизайнер експозиції: Олександр Бурлака.

У зв’язку з ремонтно-реставраційними роботами музей можна відвідати в середу, четвер або п’ятницю о 12:00, 14:00 та 16:00. Вхід зі службового входу музею.Share: