Фічери

Фільми, які можна переглянути в рамках програми DOCU/АРТ

17 березня, 2021
Колаж стопкадрів з фільмів: «Криміналістична манія», «Дім режисера», «Останній лучник», «Переглядаючи чужий біль».

Картини цьогорічної програми DOCU/АРТ — однієї з програм Docudays UA — досліджують і проблематизують природу та роль мистецтва в житті сучасної людини та суспільства в цілому, порушують питання меж між правдою та вигадкою, документалістикою та фікцією. Фільми з програми можна переглянути в кінотеатрі «Жовтень» та онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE з 26 березня по 4 квітня.


Програма DOCU/АРТ:

«Останній лучник», реж. Дасіль Манріке де Лара Міярес
Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.

«Криміналістична манія», реж. Хлоя Ґалібер-Лене
Дослідниця аналізує фільм Кріса Кеннеді «Спостереження за детективами», занурюючись у величезні архіви медійних матеріалів, створених після теракту в Бостоні. Її блукання просторами інтернету перетворюється на перформативне дослідження історії критичного мислення і безжальної політики продукування правди.

«Переглядаючи чужий біль», реж. Хлоя Ґалібер-Лене
У цьому вкрай особистому відеощоденнику молода дослідниця намагається розібратися у своєму захопленні фільмом Пенні Лейн «Чужий біль». Її глибинне розслідування в бентежному світі ютубу та онлайн-змов кидає виклик традиційним уявленням про документальне кіно.

«Дім режисера», реж. Марк Айзекс
Режисерові кажуть, що його наступний фільм повинен бути про злочинність, секс або зірок — лише тоді він отримає фінансування. Той бере справу у власні руки й починає знімати у себе вдома персонажів, пов’язаних із його життям. Двоє будівельників-англійців, найнятих замінити огорожу в саду, тимчасово зносять паркан між будинком режисера й сусіда-пакистанця. Бездомний словак настільки причаровує колумбійську прибиральницю режисера, що вона впускає його в дім. Подальші події випробовуватимуть уявлення кожного з них про кордони й гостинність.
 Share: