Фічери

MetaLab представляє шість українських проєктів на Тбіліській Архітектурній Бієнале

19 жовтня, 2020

З 17 жовтня по 8 листопада відбудеться Тбіліська Архітектурна Бієнале, де MetaLab представляє 6 українських проєктів. Спільна бієнале відбудеться онлайн з 26 жовтня, але вибрані проєкти можна буде побачити на пересувній виставці у трьох містах: Івано-Франківську, Києві та Дніпрі.

У 2020 році урбаністична лабораторія MetaLab від платформи Тепле Місто стала партнером Тбіліського Архітектурного Бієнале і втілює його спільними зусиллями. Цьогорічною темою обрали «Що у нас спільного?» — трансформації простору під час змін суспільної парадигми. Шестеро проєктів з України, відібрані через відкритий конкурс, реалізують своє висловлювання: 

1. Дана Косміна та Микола Рідний, The hotel, the sanatorium, the pension & their refugee`s rooms — дослідження побуту біженців у пансіонаті «Джерело».
Категорія: фізичний об’єкт.
2. Анна Рябова та Дмитро Міхєєв, UNDERSTRUCTURES — архів об’єктів, які виникають в просторі, доки його створюють, та зникають після завершення будівництва.
Категорія: фізичний об’єкт.
3. EASA, We. City — застосунок, який спонукає мешканців втілювати позитивні зміни у спільному просторі.
Категорія: цифровий проєкт.
4. Center of Spatial Technologies, DOMA: Networked Homes — дослідження людського, емоційного, трудового та вуглецевого сліду будівництва й ремонту на прикладі однієї квартири.
Категорія: цифровий проєкт.
5. Катерина Малая, Monumental Voids and the New Political Common Space: American and Post-Socialist Cities — про зв’язок суспільних та політичних змін із міським простором, в якому вони відбуваються.
Категорія: публікація.
6. Надія Антоненко та Тетяна Румілець, Transformation of Public Spaces of the Vynogradar Residential Area in Kyiv — про життя, занепад та відносини утопічної модерністської архітектури з реальністю на прикладі житлового масиву Виноградар, створеного Едуардом Більським.
Категорія: публікації.

Проєкти учасників будуть втілені у містах авторів, також їх можна буде побачити на пересувній виставці. В Україні спільний ТАБ відвідає три міста:
17-23 жовтня — Івано-Франківськ, PromPrylad (кураторську екскурсію вже можна подивитись в інстаграмі)
24-30 жовтня — Київ, ВДНГ, PAVILION 13
4-8 листопада — Дніпро, Центр Сучасної КультуриShare: