Фічери

Лондонська Національна портретна галерея відмовилася від гранту $ 1,3 млн

21 березня, 2019
Один із виставкових залів Лондонської Національної портретної галереї /Фото: headbox.com

Один із виставкових залів Лондонської Національної портретної галереї / Фото: headbox.com

Лондонська Національна портретна галерея стала першою великою художньою інституцією, яка відмовилася від гранту у розмірі $ 1,3 млн, пропонованого сім’єю Саклер.

Нагадаємо, що раніше американська фотохудожниця Нен Голдін розгорнула кампанію проти сім’ї мільярдерів Саклер, статки якої пов’язано з виробництвом опіоїда оксиконтина, що став однією з причин бурхливої ​​зараз в США епідемії опіоїдної наркоманії. Родина Саклер є спонсором безлічі американських і британських культурних інституцій, в числі яких Музей Гуггенхайма, Музей Метрополітен, галерея Тейт і ін.

Представник Національної портретної галереї підкреслив, що деякі джерела доходу не можуть бути виправдані, і рішення відкликати грант було прийнято керівництвом галереї спільно з представниками Саклер. Нен Голдін і її прихильники назвали цю відмову знаковою перемогою в битві за етику фінансування установ культури. Голдін сподівається, що рішення Національної портретної галереї вплине на інші культурні та освітні інституції в Великобританії і США, які брали благодійні пожертви від вищезгаданих меценатів.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: