After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Лондонська Національна портретна галерея відмовилася від гранту $ 1,3 млн

21 березня, 2019
Один із виставкових залів Лондонської Національної портретної галереї /Фото: headbox.com

Один із виставкових залів Лондонської Національної портретної галереї / Фото: headbox.com

Лондонська Національна портретна галерея стала першою великою художньою інституцією, яка відмовилася від гранту у розмірі $ 1,3 млн, пропонованого сім’єю Саклер.

Нагадаємо, що раніше американська фотохудожниця Нен Голдін розгорнула кампанію проти сім’ї мільярдерів Саклер, статки якої пов’язано з виробництвом опіоїда оксиконтина, що став однією з причин бурхливої ​​зараз в США епідемії опіоїдної наркоманії. Родина Саклер є спонсором безлічі американських і британських культурних інституцій, в числі яких Музей Гуггенхайма, Музей Метрополітен, галерея Тейт і ін.

Представник Національної портретної галереї підкреслив, що деякі джерела доходу не можуть бути виправдані, і рішення відкликати грант було прийнято керівництвом галереї спільно з представниками Саклер. Нен Голдін і її прихильники назвали цю відмову знаковою перемогою в битві за етику фінансування установ культури. Голдін сподівається, що рішення Національної портретної галереї вплине на інші культурні та освітні інституції в Великобританії і США, які брали благодійні пожертви від вищезгаданих меценатів.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: