Фічери

Dymchuk Gallery представляє нову виставку Антона Саєнка “Грязне”

26 листопада, 2020

10 грудня Dymchuk Gallery відкриє нову виставку Антона Саєнка “Грязне”, що є продовженням тривалих експериментів митця з художньою формою та його роздумів про автономність мистецтва.

Ядром виставки є протиставлення живопису й фотографії. З одного боку – монохромні полотна з нескінченними живописними нашаруваннями. З іншого – такі самі монохромні фотографії краєвидів села Грязне, де художник провів дитинство. Разом вони фіксують межовий стан, в якому співіснують документальне та вигадане, інтелектуальне та емоційне, минуле та теперішнє.
Кожне полотно Антона Саєнка – це своєрідна лабораторія живопису. Під видимою поверхнею криється безліч пластів: пейзажів, начерків чи однобарвних шарів фарби. Відтак його мальовничі роботи не варто сприймати як завершені об’єкти, котрі щось зображають чи розповідають якусь історію. Вони завжди є процесом пошуку особливої візуальності, в якій не залишилося предметності чи малюнку – лише живопис як марево, що не піддається словесному опису.
Натомість фотографії є тим, від чого художник відмовився в живописі, – документальним зображенням. Невипадковим є те, що він повернувся до зображення дійсності саме в рідному селищі. Повернення до зображення стає поверненням до витоків, до ґрунту, який свого часу його годував. Водночас на цих знімках ми знову не побачимо явних історій. Вони зображають культурний стан, з яким митець ідентифікує себе та своє середовище: периферійний, мандрівний; стан пошуків у дрімучих лісах і туманних руїнах.
За словами художника, йому цікаво віднаходити те, що нічого не означає і не символізує. Він пропонує глядачеві не прямолінійну розповідь, а суб’єктивне проживання моменту. У цьому випадку виставка – не підсумкове висловлювання, а радше три крапки в процесі нескінченних шукань.

Галерея відкрита: пн-пт з 11:00 до 19:00
Вхід вільний в захисних масках.Share: