Фічери

Мапа подій: «трасограф» на виставці Васі Дмитрика, аудіотрансляції у Львові, Аліна Ламах, Катя Лесів, Василь Цаголов

8 червня, 2024

Катя Лесів, «I love you». Джерело: istpublishing.org

Ключові мистецькі події в Україні

Виставка PAC UA «Непідвладне»

Дати: 31 травня 2024 — 14 липня 2024 
Адреса: Київ, вул. Басейна 1/3–2 (PinchukArtCentre)
Час роботи: Ср–Нд, 12:00–21:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: PinchukArtCentre, Дослідницька платформа та програма PAC UA 
Куратор: Нікіта Кадан

Галерея NOCH, «Неминуче». Джерело: new.pinchukartcentre.org
Анонімн_а автор_ка, портрет Бормана, 2014, фотографія. Джерело: new.pinchukartcentre.org
Ілля Тодуркін, малюнки на папері, 2019 — 2023. Джерело: Надано художником / new.pinchukartcentre.org
«-вірші що утворюють куб -ти сидиш в моїй голові і дивишся сон», рельєф Іллі Тодуркіна (2024), пластилінова фігурка Даші Ч.(2021), відео Насті Сопільник (2020). Джерело: new.pinchukartcentre.org
Виставка «Непідвладне», присвячена художни_цям двох одеських просторів: галереї NOCH і спільноти на ОСРЗ-2, досліджує розвиток неофіційного мистецького руху та архівує явища, що припинили існування через війну, і показує зв'язки всередині мистецької спільноти. Галерея NOCH, що діяла в майстерні художниці Олександри Кадзевич, була місцем експериментальних проєктів, альтернативним центром тяжіння для незалежної художньої сцени. А тимчасове об’єднання СРЗ-2, до якого входили Даша Чечушкова, Ілля Тодуркін та інші, було частиною масового художнього руху в просторі колишнього судноремонтного заводу. За словами куратора, ці групи уникали боротьби за владу в культурному полі, зосереджуючись на унікальності та свободі вираження. Їх об'єднувала безнадійна спроба «просто бути» у власній якості, що не конкурує з будь-якою іншою. Виставка демонструє, як непідвладність перетворюється на свободу маневру та можливість несподіваних, рятівних відповідей у часи суспільного консенсусу.

Виставка «Засів хмар»

Дати: 1 червня 2024 — 13 червня 2024
Адреса: Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15 (Асортиментна кімната)  
Час роботи: Пн–Нд, 12:00–18:00 
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: Асортиментна кімната, Школа сучасного мистецтва фра фра фра  
Кураторка: Ольга Поляк, Дар’я Христинюк

Настя Щербань, «Схоронення біому», 2024. Джерело: Надано Асортиментною кімнатою
Вигляд виставки «Засів хмар», 2024. Джерело: Надано Асортиментною кімнатою
Вигляд виставки «Засів хмар», 2024. Джерело: Надано Асортиментною кімнатою
«Засів хмар» — випускна виставка учасників Школи сучасного мистецтва фра фра фра, створеної у вересні 2023 року. Експозиція представить роботи 23 молодих художників і художниць, створені протягом навчального року. Це графіка, гобелен, фото, відео, рисунок, інсталяція, документальний перформанс, знайдені об'єкти та скульптури, зін та тексти. Ці твори зосереджені навколо тем пам'яті та ландшафту, стійкості та вразливості. Учасники виставки представлені різними за віком та досвідом, від першої спроби приміряти роль художника до продовження або відновлення мистецької практики.

Камерна виставка «Карелія» Аліни Ламах  

Дати: 4 червня 2024 — 4 липня 2024
Адреса: Київ, вул. Гончара, 33 (Малий театр)  
Час роботи: Чт–Нд, 13:00–17:30
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: The Naked Room, Малий театр
Кураторки: Лізавета Герман, Марія Ланько

Аліна Ламах, «Карелія», 1993, гобелен. Джерело: esu.com.ua
Камерна виставка «Карелія» Аліни Ламах є першою з програми «Театр у контексті», спільного проєкту The Naked Room та Малого театру. Аліна Ламах відома як дружина художника Валерія Ламаха, монументалістка та авторка «Книги схем» (opus magnum українського неофіційного мистецтва, присвяченого авторській філософській системі аналізу світової культури). На виставці представлена її художня практика 1980-1990-х років, що зазвичай відходить на другий план біографії Аліна Ламах та включає графічні пейзажі, живопис, натюрморти та гобелени. Головним експонатом виставки є гобелен «Карелія», створений у 1993 році. Він демонструє розумінням авторкою вимірів флорального орнаменту та взаємодії візуального образу з простором.

Виставка «Між прощанням і поверненням»

Дати: 5 червня 2024 — 4 серпня 2024
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 10-12 (Мистецький арсенал)
Час роботи: Ср–Нд, 12:00–20:00
Ціна квитка: 30/50 грн (безкоштовно для дітей до 12 років)

Організатор_ки: ГО «Спільнота Мистецького арсеналу», Фонд «Партнерство за сильну Україну»
Кураторки: Наташа Чичасова, Ася Цісар
Молодша кураторка: Анастасія Гаразд

Вигляд експозиції «Між прощанням і поверненням», 2024. Фото: Олександр Попенко. Джерело: instagram.com
Вигляд експозиції «Між прощанням і поверненням», 2024. Фото: Олександр Попенко. Джерело: instagram.com
Вигляд експозиції «Між прощанням і поверненням», 2024. Фото: Олександр Попенко. Джерело: instagram.com
Вигляд експозиції «Між прощанням і поверненням», 2024. Фото: Олександр Попенко. Джерело: instagram.com
Виставка фокусується на спогадах про зруйновані війною місця та людські зв’язки. Досвід відривання від минулого та звичного — новий для сучасних поколінь, але знайомий для попередніх. Через попередні війни, репресії та систематичне знищення українців_ок основою нашого життя стала відсутність основи — безґрунтя. Кожен експонат у «​​Між прощанням і поверненням» стає вікном у минуле, відкриваючи перед відвідувач_ками унікальні історії та долі. Відтворені ландшафти, забуті образи, втрачені звуки — усе це розповідає про те, як важливо зберігати зв'язок зі своїм минулим. Ця виставка — не лише мистецький проєкт, а й шлях до самопізнання та відновлення особистої ідентичності.

Виставка «Слова ледь голосніші за ніч» Олега Дімова

Дати: 5 червня 2024 — 30 червня 2024  
Адреса: Київ, вул. Хрещатик, 2 (Український Дім)
Час роботи: Вт–Нд, 11:00–19:00  
Ціна квитка: 50/100 грн (за квитком на виставку «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»)

Організатор_ки:  Національний центр «Український Дім», Щербенко Арт Центр
Кураторка: Марина Щербенко

Олег Дімов, із серії «Ніч», 2023-2024. Джерело: Надано Українським домом
Олег Дімов, із серії «Ніч», 2023-2024. Джерело: Надано Українським домом
Фотопроєкт «Слова ледь голосніші за ніч» Олега Дімова об’єднує роботи з серій 2022–2024 років — «Інший краєвид», «Ніч», «Ранок», «Плями» і «Час, коли мене немає вдома». Через них автор відтворює власну візуальну практику та пропонує поглянути на Україну через призму своїх роздумів. Основними тут є «Інший краєвид» і «Ніч». Морські простори, відсунуті від берегів у «Іншому краєвиді», сигналізують про потенційну небезпеку, яка походить з того боку — від російських ракет. Цей тиск особливо відомий мешканцям_кам Одеси, бо місто стоїть на межі, зазнаючи загрози знищення. Серія «Ніч» зображує звичайні будинки, що, за словами художника, «не можуть покинути країну, де триває війна. Вони залишаються лише з очікуванням ймовірної небезпеки, такої як вибух».

Виставка «Земля під нігтями нагадує мені запечену кров»

Дати: 5 червня 2024 — 29 червня 2024  
Адреса: Київ, вул. Рейтарська, 21 (The Naked Room)
Час роботи: Пн—Нд, 12:00—21:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: Галерея Артсвіт, The Naked Room 
Кураторка: Аля Сєгал

В експозиції переплітаються чисельні історії та свідчення, зібрані в рамках проєкту Secondary Archive. Цей проєкт починався як спроба зафіксувати пряму мову мисткинь, чия роль у мистецькому середовищі все ще крихка. «Коли чоловіки починають війни, голоси жінок можуть ставати тихішими», — сказано в описі. У своїй роботі Ольга Кузюра веде діалог зі свідченнями жінок з Чернігівщини (зібраними ГО «Північна культурна столиця»), Kinder Album пропонує серію творів, натхненних некрологами та історіями з деокупованої Харківщини (зібраними проєктом «Меморіал»), Дар'я Молокоєдова працює над образом свого дому з дитинства, який залишився недоступним через прифронтову ситуацію у Краматорську. Волонтерка-парамедик Маргарита Половінко тут відтворює пейзажі (іноді уявні) з рідного Кривого Рогу, Даша Чечушкова змальовує панораму Чорного моря після підриву дамби Каховського водосховища, а Анна Звягінцева звертається до поради, яку чула ще у дитинстві — завжди мати при собі солодощі.

Виставка «Колекція. Василь Цаголов»

Дати: 7 червня 2024 — 7 липня 2024
Адреса: Київ, вул. Ярославська, 21 (Dymchuk Gallery)
Час роботи: Ср–Нд, 12:00–19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: Dymchuk Gallery

Василь Цаголов. Ескіз до картини. З серії «Лебедине озеро», 2010. Полотно, олія, 158 х 98 см. Джерело: Надано Dymchuk Gallery
Василь Цаголов. Муха, 2011. З серії «У страху великі очі». Полотно, олія. 280 х 380 см. Джерело: Надано Dymchuk Gallery
Виставка, присвячена творчості українського художника Василя Цаголова, включає роботи з його відомих проєктів, таких як «У страху великі очі», «Лебедине озеро», «Привид революції» тощо. У цих серіях митець експериментує з різними медіа, від живопису до скульптури, висловлюючи свої роздуми про сучасне суспільство та його проблеми. Впізнаваним елементом живопису Цаголова є біле тло полотна, що проглядається крізь шпарини малюнку. Подібний хід митець використовує щоб створити ефект «дихаючої», легкої роботи. «Колекція. Василь Цаголов» є частиною серії подій з нагоди 10-річчя галереї Dumchuk. 

Виставка «I love you» Каті Лесів

Дати: 7 червня 2024 — 28 червня 2024
Адреса: Київ, вул. Лютеранська, 6 (thesteinstudio)
Час роботи: Чт–Нд, 11:00–19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: thesteinstudio

Катя Лесів, з серії «I love you». Джерело: Надано thesteinstudio
Катя Лесів, з серії «I love you». Джерело: Надано thesteinstudio
Виставка Каті Лесів «I love you» — це інтимна подорож у світ двох півоній, де їхні живі ритми та цикли стають відображенням людського життя, його радощів та невпинних змін. Під час різних етапів цвітіння квіток, від бутонів до їхнього зов’яння, мисткиня розкриває глибину і красу природних процесів, що віддзеркалюються в нашому власному існуванні. Раніше фотосерія «I love you» була опублікована в арт-буці видавництва ist publishing у 2021 році, після чого він отримав унікальну відзнаку премії Aperture PhotoBook Awards.

Виставка «Станом на зараз — тихо»

Дати: 8 червня 2024 — 7 вересня 2024
Адреса: Львів, вул. Князя Романа, 6 (Дім Звуку)
Час роботи: Пн–Нд, 10:00–18:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: ГО «Інститут актуального мистецтва», ГО «Слушні Речі», Дім Звуку
Співорганізатор_ки: співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, за підтримки МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ», Trans Europe Halles та Malý Berlín
Куратор_ки: Андрій Лінік, Наталка Ревко, Валерія Наседкіна

Виставка «Станом на зараз — тихо» є частиною проєкту «Звукові досвіди війни» та пропонує відвідувачам унікальну можливість дослідити зміни у звуковому ландшафті України після повномасштабного вторгнення, а також переосмислити наше сприйняття звуків та реакцію на них. Експозиція включає трансляцію звуків наживо за допомогою стрімбоксів, що стають відображенням різних місць і моментів — від спокійних і усамітнених до травматичних. Кураторська екскурсія виставкою відбудеться 9 червня о 16:00 за попередньою реєстрацією.

Виставка «Опалювальний сезон» Васі Дмитрика

Дати: 15 червня 2024 — 15 липня 2024
Адреса: Кривий ріг, вул. Полубоярцева, 6б (Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC)
Час роботи: Пт–Нд, 12:00–19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор_ки: Криворізький Центр Сучасної Культури (KRCC)
Співорганізатор_ки: EU4Culture, Goethe-Institut в Україні, ГО Друзі музею, Асортиментна кімната, Ukranian Emergency Art Fund, Фундація Енді Воргола
Куратор: Кирило Ліпатов

Вигляд експозиції «Опалювальний сезон», 2024. Джерело: Надано KRCC
Вигляд експозиції «Опалювальний сезон», 2024. Джерело: Надано KRCC
Вася Дмитрик в експозиції «Опалювальний сезон», 2024. Джерело: Надано KRCC
Виставка «Опалювальний сезон» Васі Дмитрика презентує матеріальні свідчення зими 2022–2024 років — цвяхи, зібрані з печі одеської майстерні митця. За допомогою цих предметів, деформованих, покритих іржею та сажею, автор лишає сліди на аркушах. Під час виставки процес буде складнішим. Створений спеціально під цей проєкт «трасограф», що працює на штучному інтелекті, приводитиме цвяхи в рух — за допомогою змін електромагнітного поля — та створюватиме сет аркушів з їхніми слідами.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: