Фічери

Джефф Кунс цього разу зплагіатив роботу української художниці-фарфористки

23 травня, 2017
Джефф Кунс / Фото: EPA/JUSTIN LANE

Робота Джеффа Кунса у Нью-Йорку / Фото: EPA/JUSTIN LANE

Відомого американського скульптора Джефа Кунса запідозрили в плагіаті на інсталяцію «Балерина, що сидить», яку він тимчасово встановив біля в Рокфеллер-центру в Нью-Йорку.

Ця надувна інсталяція має висоту 13,7 метри, за допомогою неї Кунс хотів привернути увагу до організації The International Center for Missing & Exploited Children, яка бореться з викраденням і експлуатацією дітей.

Робота Кунса повністю передає образ статуетки української фарфористки Оксани Жникруп. Першим, хто побачив цю схожість був грузинський художник Ладо Почхуа. На своїй срінці у Facebook він звинуватив відомого американця в тому, що він «бездарний», «негідник» і «плагіатор».

Оксана Жникруп / Фото: facebook.com/pochkhua

Робота Оксани Жникруп / Фото: facebook.com/pochkhua

Інший відомий український художник Олександр Ройтбурд також прокоментував цей випадок: «На відміну від шановного Ладо я не вважаю Кунса бездарним. І навіть радий, що він так популяризує українське мистецтво. Сподіваюся, він вказав джерело? якщо забув, то я порекомендував би державі Україна подати на нього в суд. Авторські права Оксани Жникру ще діють, у неї начебто є спадкоємці. Процес може бути гучним як саме безсмертне ім’я Кунса.І країні такий-сякий піар перепаде — Америка з подивом виявить, що у нас є не тільки війна і корупція, а й мистецтво».

Раніше Кунс розповідав представникам медіа, що його надихнула на створення невелика скульптура балерини, яку було знайдено колись на російській фабриці. Варто зауважити, що Джефф Кунс дуже часто отримує звинувачення в плагіати від різних представників арт-індустрії.

Оксана Жникруп (1931 — 1993) — відома українська фарфористка. Закінчила скульптурне відділення Одеського художнього училища ім. М. Грекова.  З 1955 по 1987 працювала скульптором на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі.

Читайте: Парижський суд визнав художника Джеффа Кунса винним в плагіаті

Share: