Фічери

Стали відомі імена кураторів 17-ї Стамбульської бієнале

21 грудня, 2020

Стали відомі імена кураторів 17-ї Стамбульської бієнале, яка відбудеться восени 2021 року. Кураторами стали — Уте Мета Бауер, Амар Канвар та Давід Те.

У заяві кураторської команди сказано: «Замість великого дерева, навантаженого солодкими, стиглими плодами, ця бієнале прагне навчитися у пташиного польоту, у колись бурхливих морів, у повільної хімії відновлення та живлення землі. Можливо, не відбудеться великого зібрання, чи театрального возз'єднання всіх одночасно в одному місці; натомість може бути велике розсіювання, чи невидиме бродіння. Нитки будуть зібрані разом, але вони будуть множитися і розходитись, різними кроками, перетинаючись тут і там, але без шумної кульмінації, без остаточного вузла. Це може розпочатися до того, як воно почнеться, і продовжитися й після його закінчення».

Уте Мета Бауер — директорка та засновниця NTU CCA в Сінгапурі з 2013 року, є членом робочої групи Шарджської бієнале 15 (2022), раніше працювала художньою керівницею 3-ї Берлінської бієнале (2004) та була співкураторкою Documenta 11 (2002).

Амар Канвар протягом останніх років провів персональні виставки у багатьох міжнародних інституціях, включаючи Художній фонд Ішари (Дубай), Художня галерея Нью-Йорка в Абу-Дабі (ОАЕ, 2020); Музей Тиссена-Борнемісса (Мадрид, 2019); Тейт Модерн (Лондон) та Інститут мистецтв Міннеаполіса (2018). Також він брав участь в чотирьох виданнях Documenta та був лауреатом премії Принца Клауса у 2017 році.

Давід Те є доцентом на кафедрі літератури Національного університету Сінгапуру, де він досліджує модерн та сучасне мистецтво Південно-Східної Азії. У 2017 році він опублікував «Thai Art: Currencies of the Contemporary»‎, а останні кураторські проєкти включають Sovereign Pacific / Pacific Sovereigns for CIRCUIT Artist Cinema Commissions (Нова Зеландія, 2020) і Returns, архівний та дослідницький проєкт для 12-ї бієнале Кванджу (Південна Корея, 2018).
 Share: