/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Бостонський музей готовий заплатити $ 10 млн за інформацію про вкрадені картини

Порожні рами, з яких злодії взяли роботи Рембрандта і Вермеєра / Фото: Associated Press

Порожні рами, з яких злодії взяли роботи Рембрандта і Вермеєра / Фото: Associated Press

Бостонський музей Isabella Stewart Gardner об’явив винагороду у розміри $ 10 млн за інформацію, яка допоможе знайти тринадцять картин, які нахабно було викрадено майже тридцять років тому.

Прикрий інцидент трапився у 1990 році, серед викрадених робіт були твори: Дега, Мане, Рембрандта, вартість яких становила близько $ 500 млн. Ні підозрюваних, ні робіт до цього часу так і не знайшли.

Як повідомляє The Associated Press, 18 березня 1990 року двоє чоловіків, одягнених в поліцейську форму, пройшли в музей. За їх словами, вони відреагували на повідомлення про заворушення, яке надійшло в поліцію. Охоронець впустив чоловіків. Через деякий час він і його напарник були замкнені в підвалі, закуті в наручники, а злодії пішли з картинами. Всі ці двадцять сім років в музеї досі висять позолочені порожні рами — саме там були виставлені роботи великих художників.

У 2015 році ФБР розповіло, що обидва підозрюваних — бостонські представники організованої злочинності — померли. Втім, їх ніколи навіть не затримували, так як не було доказів.

Читайте: Стало відомо, хто викрав нещодавно знайдену картину Віллема де Кунінга, вартістю в $ 100 млн  

За даними агентів ФБР, картини переміщалися з Бостона до Філадельфії, після — в Коннектикут, де їх слід загубився. Останньою «персоною, що представляє інтерес» в справі був 81-річний гангстер з Коннектикуту Роберт Джентіле. ФБР кілька разів проводило обшук в його особняку, але так нічого і не виявило.

Тим часом, за американськими законами п’ятирічний термін давності щодо злочинів, пов’язаних з крадіжкою, закінчився більше 20 років тому. Тому злодії, навіть якщо їх вдасться знайти тепер, не можуть бути притягнуті до відповідальності.

Влада обіцяє гарантії анонімності тим, хто надасть важливу інформацію про вкрадені картини. Цікаво, що спочатку сума винагороди складала 5 мільйонів доларів, а наприкінці 2017 року її збільшили до 10 мільйонів.

13.01.2018

Схожі записи