Фічери

«Обережно Крихке!»: У Львові відкрилась виставка зруйнованих вітражів Маріуполя

24 лютого, 2024

Проєкт, що мав відкритися ще в березні 2022 року, представляє десятки робіт фотографа Івана Станіславського.

Зменшена модель фрагмента вітража з Маріуполя. Джерело: remariupol.com
10 лютого 2024 року львівська платформа Mariupol Reborn відкрила виставку «Обережно Крихке!». Вона представляє результат трирічної роботи фотографа Івана Станіславського, пише Маріуполь Реборн.

З 2019 по 2021 роки Станіславський їздив у Маріуполь знімати унікальні вітражі, які вражали масштабом і якістю виконання. Часом процес знімання був доволі складним: фотографу доводилось залізати на високі споруди, використовувати драбину та каску. За словами митця, деякі роботи знаходилися у закинутих або режимних об’єктах, тому про них мало хто знав. «Обережно Крихке!» — перша презентація цих творів широкому загалу.

Виставка мала відкритися у березні 2022 року, але планам завадив повномасштабний наступ РФ на Україну. Імовірно, під час боїв за Маріуполь усі вітражі були знищені росіянами. Перегляд Google-карт свідчить про те, що фотографовані будівлі були сильно пошкоджені: ймовірність того, що вітражі збереглися, дуже мала. Існують також фото та відео підтвердження фактів повного знищення деяких будинків з фотовиставки. Іван Станіславський присвятив її маріупольцям, чиє життя «розбилося, наче ці вітражі».
Вид експозиції «Обережно Крихке!», Львів, 2024. Джерело: remariupol.com
Вид експозиції «Обережно Крихке!», Львів, 2024. Джерело: remariupol.com

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: