Фічери

Відкриття виставки «У праці сконати» в радянському бюветі «Джерело»

12 жовтня, 20219 жовтня у Павільйоні «Джерело» відкрилася третя виставка «У праці сконати». 

Цілодобова експозиція є частиною проєкту «Павільйон Джерело: Тіла в місті» —  інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького 16.
Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців експонуються 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер. 

Експозиція буде доступною глядач(к)ам цілодобово та триватиме протягом двох тижнів. У програмі відкриття: dj-сети, лайв виступи музикантів, перформанс та тематичний майстер-клас. 

Дай працювать, працювать, працювати, В праці сконать!

—  назва виставки відсилає до вірша Івана Франка та піднімає питання чим є праця для людини у сучасному місті та як вона впливає на нашу буденність.

Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять на виставці свої відеороботи, що пов'язані із сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї із різних боків. 

Як зазначає кураторська група «Сира Нора» у складі архітекторки Богдани Косміної, художників проєкту Аліни Клейтман та Микити Кадана:

«Міський ландшафт — це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у процеси виробництва чи обслуговування. Із деактуалізацією поняття «робочого дня» та повного взаємопроникнення відпочинку та споживання - суб'єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі».


Кураторська група «Сира Нора» у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана

Куратор(к)и додають,що такий формат експонування спрямований на впровадження мистецтва в  повсякденне життя містян поза рамками галереїв та музеїв, а також є новою формою репрезентації мистецтва у часи пандемії.
Протягом  роботи виставок можна долучитись до публічних програм: лекцій, тренінгів, воркшопів.


Детальніша інформація про проєкт за посиланням.Share: