Фічери

Відкриття виставки Клеменса фон Ведемейєра та Миколи Рідного «Сліди коней» у Бахмутському краєзнавчому музеї

5 жовтня, 2021


8 жовтня в Бахмутському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Сліди коней», яка є результатом спільного проєкту художників Клеменса фон Ведемейєра та Миколи Рідного.

Експозиція представляє погляди на події різних періодів в світовій та українській історії: Другої світової війни (1939–1945) та Громадянської війни (1917–1923). Основою для обох проєктів слугує досвід та документальні артефакти, пов’язані з членами родин авторів. Вони формують місце рефлексивного погляду на події колективної історії. Центральним матеріалом у роботі фон Ведемейєра є аматорська зйомка його діда, який був офіцером Вермахту та фільмував пересування німецької армії. Рідний відштовхується від документів судової справи свого прадіда – отамана, близького до анархістського руху, який було розгромлено більшовиками.У роботах обох авторів присутній образ коня, який піднімає проблему дегуманізації, породженої машиною війни, яка використовує тварин і людей як біологічний матеріал. Коні, що були на війні в ролі поневолених працівників та бажаної здобичі, ставали свідками та учасниками бойових дій та військових злочинів, про які вони ніколи не зможуть розповісти.В рамках виставки відбудеться публічна програма.

9 жовтня 
О 12:00 — Зустріч із художниками Клеменсом фон Ведемейєром та Миколою Рідним.
Бахмутський краєзнавчий музей, головний корпус, вул. Незалежності, 26.

11 жовтня
О 09:00 відбудеться лекція «Трагедії та герої міста», присвячена історичним подіям та постаті періоду окупації Бахмута під час Другої світової війни.
Світлана Сикварова – краєзнавиця, наукова співробітниця Бахмутського краєзнавчого музею.
Медичний коледж, вул. Носакова, 9.

О 17:00 відбудеться кінопоказ.
Верхній парк, сцена.

12 жовтня
О 09:00 — Лекція «Хроніки окупації» про буденне життя мешканців Бахмута під час окупації міста націонал-соціалістичними військами на основі матеріалів з музейних фондів.
Ігор Корнадський – краєзнавець, науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею.
Інститут іноземних мов, вул. Василя Першина, 24.

О 17:00 відбудеться кінопоказ.
Бахмутська ЗОШ №7, вул. Ковальська, 121.

15 жовтня
О 14:00 —  Лекція та практичне заняття «Війна на мапі міста».Подія передбачає роботу з архівними фотографіями та мапою сьогодення Бахмута.
Григорій Соколовський – науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею.
Бахмутський краєзнавчий музей, головний корпус.

О 17:00 відбудеться кінопоказ.
Площа Свободи.

4 листопада
О 17:00 пройде онлайн-лекція «Війна, вугілля, люди», присвячена досвідам України та Донбасу в Другій світовій війні.
Сергій Єкельчик – канадський історик родом з України, кандидат історичних наук, доктор філософії, голова департаменту славістики і германістики в Університеті Вікторії.
Бахмутський краєзнавчий музей, головний корпус.

Вхід на всі заходи програми вільний.
 

Проєкт реалізовано за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні.
Команда проєкту: Дана Брежнєва, Микола Рідний (куратор_ки), Ганна Циба (менеджерка), Уляна Биченкова (графічний дизайн), Юстина Кравчук, Катерина Міщенко (переклади).
Більше інформації про виставку за посиланням.Share: