Фічери

Відкриття виставки Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» у Dymchuk Gallery

14 вересня, 2021


16 вересня Dymchuk Gallery спільно з Австрійським культурним форумом представляють виставку двох знакових фотографок ХХ століття – Ґерті Дойч та Інґе Морат. Проєкт відбувається в межах програми "Calliope Austria", яка висвітлює внесок жінок у мистецтво, культуру та науку. Куратор виставки — Курт Кайндль

На виставці дві фотографки вступають у візуальний діалог: їхні життєві лінії ненадовго перетнулись у 1950-х роках. Обом жінкам вдалося заявити про себе у професії, де досі переважали чоловіки. Вони працювали на найважливіші іміджеві ЗМІ свого часу: Ґерті Дойч — на англійський журнал Picture Post, а Інґе Морат — на французьку агенцію Magnum. Обидві були віддані гуманістичній та просвітницькій традиції документальної фотографії. Основну увагу у роботі обидві присвятили образу людини у її культурному середовищі.

З великої кількості робіт обох фотографок, які знаходяться в архіві австрійської галереї FOTOHOF, куратори відібрали для виставки лише ті, які зображують жінок. Їх поєднали попарно – по одній світлині від кожної — і тепер фотографки ніби вступають в уявний діалог про образ жінки. Таке порівняння робіт Інґе Морат та Ґерті Дойч показує особливе ставлення обох фотографок до образу жінки. Обидві мисткині обрали шлях відкритого та глибоко чутливого зображення жінки, що стає ще чіткішим у цих порівняннях.

Ґерті Дойч народилась у єврейській родині у Відні. Із приходом нацизму їй довелося виїхати до Лондона. Тут вона працювала однією з небагатьох фотографок епохального ілюстрованого журналу Picture Post. Наприкінці своєї кар’єри наприкінці 1950-х вона випадково зустріла молоду амбітну австрійську фотографку Інґе Морат. Кінець 1950-х був для останньої лише початком її кар’єри. Жінки разом підготували невеликі фоторепортажі, а потім Інґе Морат вирушила до Парижа, а пізніше до США, щоб розпочати успішну міжнародну кар’єру однієї з перших жінок в агенції Magnum.

Зальцбург, 2020 © Курт Кайндль

Більше інформації за посиланням.
 Share: