Фічери

В Українському домі відкрилася виставка «Медіазалежність. Українська версія»

25 листопада, 2019

r


Виставка «Медіазалежність. Українська версія» триватиме з 20 листопада до 12 грудня у Національному центрі «Український дім».

Дивитися на світ крізь об’єктив смартфону — справа звична для сучасної людини. Цей «фільтр» між нами та навколишнім світом давно став органічною частиною сьогодення. Фотографічне бачення дало художникам новий інструментарій та новий доступ до реальності, який втілився у творах візуального мистецтва: від живопису, графіки, скульптури та інсталяцій до медіа-мистецтва.

Кураторка виставки — мистецтвознавиця Вікторія Бурлака, яка провела ґрунтовне дослідження теми постмедійності в українському мистецтві від 80-х років до наших днів.

При вході зустрічає глядачів цифрова відео-інсталяція одеського художника Степана Рябченка під назвою «Електронні вітри», яка супроводжується спеціально написаною до цифрової композиції музикою його брата Сергія Рябченка.

Степан Рябченко. "Електронні вітри", HD комп'ютерна анімація, відео проекція, діаметр 10 метрів, 2015-2018 / Фото й відео: Максим Білоусов

Степан Рябченко. «Електронні вітри», HD комп’ютерна анімація, відео проекція, діаметр 10 метрів, 2015-2018 / Фото і відео: Максим Білоусов

«Вітер невидимий, але ми його відчуваємо, чуємо і бачимо його дії. Крім фізичних законів у нього є своя міфологічна поетика, він герой казок і бог міфів. Весь цей досвід я трансформував, перенісши давньогрецьку міфологію на віртуальну площину, в якій візуалізував і створив портрети «Електронних вітрів», які пронизують простір нового часу», роповідає художник Степан Рябченко.

На «Медіазалежність. Українська версія» будуть представлені роботи знакових для сучасності та історії українського мистецтва художників: Арсена Савадова, Олега Тістола, Василя Цаголова, Олега Голосія, Олександра Гнилицького. Своє бачення постмедійності представлять Ксенія Гнилицька, Ігор Гусєв, Олексій Сай, Іван Сай, Степан Рябченко, Марго Рєзнік, Анна Легенька, Анна Роєнко, Ксенія Оксінь, Ave Libertatemaveamor, Rými art group, Стан Квітко, Юлія Савенко, Юлія Кисіль, Юлія Лебедь, Ольга Дрозд, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Катя Березницька, Альона Гром та Борис Кашапов.

Виставка «Медіазалежність. Українська версія» стане стартом програми «Культурні ініціативи — освіта, діалоги, комунікації».

З 21 листопада виставка працюватиме з 12:00 до 20:00 щодня, окрім 5, 6 та 11 грудня.
Вартість вхідного квитка: 50 гривень.

Share: