Фічери

Український переклад праці Тайлера Коберна "Ергономічне майбутнє"

18 листопада, 2020

Інтроспекція Культурного Капіталу виклали український переклад праці Тайлера Коберна "Ергономічне майбутнє". Переклад виконав художник та дослідник Ларіон Лозовий.

“Ергономічне майбутнє” — це багаточастинний проєкт художника Тайлера Коберна, який ставить питання про людське тіло та його «пристосованість» до сучасності крізь призму спекулятивної еволюції. Ця робота випливає з досліджень Коберна в цій галузі, а також його серії інтерв’ю з палеоантропологами, ергономістами, еволюційними біологами та генними інженерами. Кожного експерта він запитував: які подальші сценарії уявлення нових типів людських тіл, і як цей уявний експеримент міг би полегшити розмови про нормальність тіла в наш час? Разом вони обговорювали все — від генної інженерії та ефекту засновника до постпланетарного життя, і як все це може сприяти помітними відмінностям у тому, як ми біологічно, філософські та юридично визначаємо „людину”.

Тайлер Коберн — художник, письменник і викладач, що працює в Нью-Йорку. Він презентував роботи в Центрі Помпіду, Париж; Музеї американського мистецтва Уітні, Нью-Йорк; Bergen Konsthall, Берген; Kunsthalle Wien, Відень; Hayward Gallery, Лондон; Para Site, Гонконг та Art Sonje Center, Сеул. Брав участь у 11-й бієнале у Кванджу та 10-й бієнале в Шанхаї.

Інтроспекція Культурного Капіталу — це міжнародна програма з освітнім ухилом яка розрахована на участь митців та кураторів у створенні нових проєктів та запрошує резидентів до загальної дискусії щодо майбутніх шляхів розвитку сфери художнього виробництва та культурних інституцій через оптику персональних практик в США, Україні та інших місцях. Програма розпочата в серпні 2019 року та розташована в рамках художньої резиденції сучасного мистецтва «Вибачте номерів немає» у готелі “Закарпаття” в місті Ужгород.Share: