Фічери

У вузький прокат вийшов документальний фільм «Малевич»

23 лютого, 2019
Казимир Малевич, Автопортрет

Казимир Малевич, Автопортрет

З нагоди до 140-річчя від дня народження великого українського художника-авангардиста Казимира Малевича, в прокат вийшов однойменний документальний фільм «Малевич». Прим’єра стрічки відбулася 21 лютого у Києві.

Малевич є одним з десяти найважливіших художників сучасності, чия творчість на початку XX століття визначила розвиток мистецтва на 100 років вперед. Стрічка концентрує увагу глядача на українській частині творчості художника, яка є мало вивчена. Головна мета творців полягала в дослідженні українського походження художника. Саме під час зйомок було встановлено точне місце народження Казимира Малевича у Києві.

Сценарій до фільму написала арт-менеджер, креативний директор Українського інституту і дослідник українського мистецтва ХХ століття Тетяна Філевська. В ході створення стрічки вона відвідала Лос-Анджелес, де в інституті Центру Гетто продемонструвала кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який Малевич планував екранізувати разом зі своїм колегою — режисером-авангардистом Гансом Ріхтером.

«Навколо Малевича простих історій не буває. Так і з цим фільмом. Майже три роки роботи, десятки годин зйомок, кілька варіантів сценарію. І, нарешті, ви все побачите багато нового і цікавого про Малевича. Вперше писала сценарій і випадково потрапила в кадр. Тому подвійний дебют», — поділилася в своєму Facebook Тетяна Філевська.

Стрічку «Малевич» створено в міжнародній копродукції України (компанія Fresh Production Group, продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген і Ольга Захарови) і Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери Андреа Магнані, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Киара Барбо), за підтримки державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Режисером фільму виступив Володимир Луцький, за участю Ігоря Малахова.

З 28 лютого стрічка «Малевич» вийде в обмежений прокат і буде демонструватися у Києві, Харкові та Чернівцях.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: