У центрі Одеси з’явилася неонова інсталяція «Мур-Мяу» Степана Рябченка

25 травня, 2019
Степан Рябченко. «Мур-Мяу», 470 х 430 см, неон / Фото: Вячеслав Грубий

Степан Рябченко. «Мур-Мяу», 470 х 430 см, неон / Фото: Вячеслав Грубий

У самому центрі Одеси на стіні будинку по вулиці Дерибасівській №18, встановлено нову неонову інсталяцію українського художника Степана Рябченко «Мур-Мяу». Коти виконані з неону в режимі динаміки і автоматично включаються щодня при настанні сутінків. Про це пише сайт AFISHAR.

Степан Рябченко. «Мур-Мяу», 470 х 430 см, неон / Фото: Іван Страхов

Степан Рябченко. «Мур-Мяу», 470 х 430 см, неон / Фото: Іван Страхов

Автор ідеї — сучасний український художник Степан Рябченко. Роботи художника виставлялися в музеї Людвіга в Будапешті, лондонській галереї сучасного мистецтва Saatchi Gallery, музеях сучасного мистецтва Братиславі и Загреба, в палаці Крулікарня в Варшаві, в Нью-Йорку та других містах. У 2011 році художник був номінованій на премію PinchukArtCentre, а в 2012 став лауреатом міжнародного конкурсу сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project. Наприкінці 2015 року журнал Forbes включив його до рейтингу тридцяти найуспішніших молодих українців.

Stepan Ryabchenko-Purr-Meow-View2 (Photo by Viacheslav Grubyi)

«Кіт- тварина горда, незалежна і норовлива, але при цьому може бути самим ніжним і ласкавим другом, втіленням зворушливості і розчулення.

Stepan Ryabchenko-Purr-Meow (Photo by Ivan Strahov)

Неможливо уявити собі старий одеський дворик без такого пухнастого талісмана, який є чи не одним із символів міста. Звичайно, після моря, яке хвилями м’якого прибою обіймає Одесу, немов великий ласкавий кіт.

В міському просторі повинно з’являтися якомога більше мотивів, що нагадують про любов, радость і спокій. Закохана пухнаста пара, що радіє зустрічі, покликана служити цій меті. Приваблюючи сяйвом неону погляд перехожого і пропонуючи йому підняти очі до неба», — розповідає про роботу мистецтвознавець Наталія Маценко.

Share: