Концерт: Decolonize Your Mind Society, Kurws, Le Cru, Dolgiy & Sidorkin

25 жовтня, 2021


Союзники — Київська бієнале 2021 представляє концерт фрі-джазу, аванґарду та імпровізаційної музики — напрямку, що отримав розвиток у музичному підпіллі країн колишнього Східного блоку. Цей експериментальний підхід був покликаний порвати з музичними конвенціями тональності, темпу, гармонії і деконструювати архітектуру сучасної американської та європейської музики. Комбінація жанрів, з якими працюють запрошені гурти, направлена проти жанру як такого — їхні композиції утворюють полігональний ритуал, що стає звуковим вираженням нередукованої складності сучасного світоустрою.

Будапештський колектив Decolonize Your Mind Society виник завдяки Балінту Сабо, музиканту, знаному також з сольного проєкту Gosheven. Для Сабо, який співпрацював з лейблом Ніколаса Джаара Other People і лейблом Opal Tapes, заснування гурту стало органічним продовженням його творчих інтересів і діяльності. В основі Decolonize Your Mind Society — традиційна неєвропейська музика, нетемперовані строї, психоделічні перформанси-ритуали й легендарна музика Джона Гессела з альбому Fourth World. Абсолютно унікальне звучання, притаманне групі, пояснюється тим, що музиканти використовують особливі інструменти, серед яких глісотар (духовий інструмент) і налаштована в чистому строї гітара зі зміненими ладами — не кажучи вже про переналаштовуваний аналоговий синтезатор, який ще дужче розширює межі їхнього неймовірного музичного світу. Decolonize Your Mind Society витають в загадковому й нікому не належному просторі між мікротональним психоделічним роком, аванґардом, джазом та експериментальною музикою. Виконання музики в чистому строї вимагає нових підходів та нових інструментів; з цього погляду, дебютний альбом групи Anabatic Prism є надзвичайним досягненням. Anabatic Prism — похвала життю, оприявнена через радість спільної творчості; фантастично яскраві мелодії альбому покликані нагадати слухачам, що в цьому чудесному магічному всесвіті завжди можна знайти позитивну сторону.

Діяльність Kurws — своєрідний відкритий майстер-клас, де імпровізації сусідять із композиціями. За допомогою повторень, рекомбінування, варіацій і контрастів музичний колектив грає з пам’яттю й очікуваннями. Виконавські стилі, мотиви й рифи, які ми вже неодноразово чули раніше: пост-панк, краут-рок, «рок в опозиції», фанк, ноу-вейв, — представлені в абсолютно інших контекстах; відокремлені від свого початкового антуражу, вони використовуються в цілком новий спосіб, зазнають деконструкції й такого собі дистилювання. Цієї осені у групи вийде четвертий альбом під назвою Powięź. Учасники Kurws грають разом вже більше десяти років поспіль. Гурт дав триста концертів у різних країнах Європи та за її межами. Під час одного з останніх турів музиканти подолали 11 тисяч кілометрів у мікроавтобусі: вирушивши з Санкт-Петербурга, вони проїхали через Сибір і зрештою дісталися до сонячного узбережжя Владивостока. Мабуть, вони перша польська група, яка зважилася на таку пригоду.

30 жовтня, субота, 18:00, Otel' (вул. Нижньоюрківська, 31), квитки на вході 250 uah

Більше інформації за посиланням.Share: