Відкриття виставки «Undertow» Алєксєя Таруца у художньому павільйоні «Джерело»

8 листопада, 2021


9 листопада у рамках Союзники — Київська бієнале 2021 у художньому павільйоні «Джерело» відбудеться відкриття виставки «Undertow» Алєксєя Таруца, яка триватиме до 14 листопада.

Прес-реліз виставки зазначає: 
«Хлюп-хлюп. Сьорб. Бульк. Затамуйте подих та зануртесь у купіль Πόντος Ἄξενος. Її підводний потік прямує в напрямку суші й далі, проникаючи вглиб земної кори, просочуючись крізь геологічні формування. Як цей невидимий наплив змінить європейські течії?

Розмотані у виставковому просторі сегменти шлангу слугують резервуаром для проклятої рідини – морської води, набраної у Керченській протоці, що омиває Кримський півострів. Ресурс відновлюється за умови, що твір є частиною виставкового комплексу. Історичні події – це екологічні об’єкти, що постають в рамках процесу глобальної індустріалізації: протоки перетворилися на військові інтерфейси, річки – в автобани, морське дно – в трансконтинентальну стрімінгову платформу. Копалини мертві. Примари газоподібні. Чи бували примари коли-небудь більш декоративні?

На відміну від типового об’єкта зі служби доставки, що має додаткову фантазматичну вартість, яка обумовлює його існування та "присутність" онлайн, Undertow усвідомлено живиться геополітичними кошмарами. Європейський кордон змило потоком, спричинивши витік у морській імперії. Чи відлякає надувний дракон ефемерні сили минулого, сповнені зарядом технологічної міці?»

 
Художній павільйон «Джерело» – незалежний арт-простір, створений кураторською групою «Сира нора» (Аліна Клейтман, Нікіта Кадан, Дана Косміна). Павільйон, що знаходиться в Шевченківському районі Києва, покликаний активувати публічну дискусію стосовно екології буття людини у місті за допомогою виставкової та дискурсивної програми і приймає найширшу аудиторію в режимі 24/7. «Джерело» створювалось під гаслом «від модерністського бювету 90-х до сучасного арт-простору 2020», де куратори відійшли від класичної концепції «білого куба» до концепції «скляного куба», що дає можливість містянам зіштовхнутися з сучасним мистецтвом в зручний для них час у міському ландшафті.

Більше інформації за посиланням.Share: