Фічери

Центр сучасного мистецтва JUMP представляє проєкт «Сад після богів»

14 серпня, 2021

Центр сучасного мистецтва JUMP представляє проєкт «Сад після богів», що відбудеться 21-22 серпня в Центрі сучасного мистецтва JUMP та Полтавській гравіметричній обсерваторії.

Куратори: Нікіта Кадан та Антон Усанов
Учасниці та учасники: Катерина Лисовенко, АнтiГонна, Лада Наконечна, Алiна Клейтман, Юрiй Лейдерман, Лео Троценко, Анатолiй Бєлов, Вова Воротньов, Влада Ралко, Юлiя Штраус, Ярослав Футимський, Лука Басов, Анастасiя Потьомкіна, Нiкiта Кадан, Катерина Туренко, Брам Ван Меервельде, Дана Кавелiна, Вiктор Бабенко, Льоля Єфремова

Крім виставки, проєкт включає в себе екскурсію по Полтаві, що дозволяє зрозуміти контекст виникнення «Саду богів», і виступи Sirakusy і Cybele.
Проєкт «Сад після богів» пов'язаний з певним місцем — садом на території нинішньої Полтавської гравіметричної обсерваторії, що був у 1907-1915 роках простором для діяльності самоназваного художньо-філософського товариства «Сад богів».

Існування в Полтаві «Саду богів», його подальше забуття і відновлення пам'яті про нього пов'язані з цілою низкою проблем історії мистецтва.
Серед них: «Розподіл майна» між історією національною та історією імперською. Протиріччя між мистецтвом, розчиненим в життєвій практиці, і мистецтвом, пов'язаним зі створенням окремих творів. Загибель романтично-консервативного культурного канону і питання утилізації або альтернативного використання його елементів. Спадщина «правого модернізму» і ліва критична оптика. Політики емансипації і пошуки «нашої античності» як універсальної опори.

Виставка пройде в просторі Центру сучасного мистецтва JUMP і в самому саду, що колись знаходився на Павленках під Полтавою і де учасниці та учасники «Саду богів» займалися живописом і влаштовували оголені фотосесії на античні сюжети. У Центрі сучасного мистецтва JUMP будуть вперше показані недавно виявлені фотографії античних «живих картин», а в саду — роботи сучасних художниць і художників, в яких античні мотиви розглядаються через культурну і політичну оптику сьогоднішнього дня.

Також підготовка проєкту співпала зі святкуванням 140 років із дня народження Івана Мясоєдова. Share: