Фічери

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить унікальну цифрову NFT-колекцію українського мистецтва

27 жовтня, 2021


Національний художній музей України заявляє про початок співпраці зі старапом STAMPSDAQ.

Мистецтвознавці, дизайнери і програмісти об'єднали зусилля, щоб зовсім скоро запрезентувати українському споживачу унікальну цифрову NFT-колекцію вітчизняного мистецтва.

Петро Нілус. Інтер'єр в квартирі Євгена Буковецького. Полотно, олія. Колекція NAMU


NFT — це унікальний цифровий актив, побудований на основі технології блокчейн.
Токени NFT надають художникам і творцям контенту унікальну можливість монетизувати свої витвори. Сфера цифрового мистецтва була першою, де почалося масове використання NFT, завдяки здатності технології блокчейн забезпечувати унікальний підпис і право власності на NFT.

Валер’ян Яблочкін. Здобич. 1875. Полотно, олія. 27х22. Колекція NAMU.


Як зазначають організатори проєкту, нині музейники шукають нові підходи і подекуди вдаються до різноманітних  експериментів, щоб спонукати покоління “тіктокерів” відвідувати експозиції. А в умовах пандемії COVID-19 взаємодія музеїв із публікою стала непростим викликом. Соціальні мережі далеко не єдиний шлях об’єднання ком’юніті нашого музею і поціновувачів українського мистецтва.

Завдяки стартапу STAMPSDAQ колекція Національного художнього музею України, яка є інтелектуальною власністю і надбанням нашого суспільства, стане ще доступнішою.

Дуже скоро NAMU у співпраці з STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT найкращих зразків українського мистецтва. З кожного купленого NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену.

Олександр Мурашко. Жінка з квітами. 1918. Полотно, олія. 92 х 66.


Зображення творів Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Миколи Пимоненка, Всеволода Максимовича та інших будуть доступні на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5 ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний.

Зараз дизайнери працюють над тим, щоб надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам.

Новітні технології стирають все більше кордонів, і зокрема, допомагають класичному мистецтву вийти за рамки своєї традиційності. Співпраця Національного художнього музею України зі стартапом STAMPSDAQ цінна для музею тим, що завдяки стартапу музей стає ще ближчим до світового глядача.


— наголошує генеральна директорка НХМУ Юлія Литвинець.
 

Крім можливості придбання у вигляді NFT-творів мистецтва, блокчейн-екосистема STAMPSDAQ дозволить купувати поштові марки різних країн світу.
Таким чином, стартап ставить собі за мету не тільки посилення інтересу до класичного мистецтва, а й розвиток світової філателії в NFT форматі.

В STAMPSDAQ ми дуже цінуємо той кредит довіри, який отримати від керівництва NAMU. Ми дуже раді, що наша ідея приблизити традиційне мистецтво через NFT до української аудиторії знайшла схвальний відгук в стінах музею.


— додає CEO стартапу STAMPSDAQ Андрій Шаповалов.
 Share: