Фічери

Олександра Ройтбурда звільнили з посади директора Одеського художнього музею

4 вересня, 2019
Художник Олександр Ройтбурд / Фото: facebook.com/oleksandrroytburd

Художник Олександр Ройтбурд / Фото: facebook.com/oleksandrroytburd

Одеська обласна рада все-таки розірвала достроково контракт з директором Одеського художнього музею, відомим художником Олександром Ройтбурдом.

За його звільнення проголосував 51 депутат, передає кореспондент «Думської». Троє були проти, троє утрималися, 25 людий не голосували.

Питання внесли до порядку денного за пропозицією депутата Олексія Кобильнікова. Він заявив, що начебто Ройтбурд ігнорує депутатські запити щодо фінансової діяльності музею і знущається над ними.

Категорично проти звільнення Олександра Ройтбурда виступила тимчасово виконуюча обов’язки голови ОДА Світлана Шаталова. Вона звинуватила ініціаторів проекту рішення в лобіюванні особистих інтересів і відсутності громадянського обов’язку.

«Ваша наполегливість не має кордонів, ваші договорянкі суперечать здоровому глузду і логіці. При Ройтбурді колекція музею збільшилась на 49 об’єктів, проведено ремонт, причому за рахунок меценатів. Хто ще міг таке зробити?», — зазначила вона.

Проти висловився і депутат від «Європейської Солідарності» Юрій Басюк:

«Він відомий художник, це людина, яка відроджує музей, — заявив він. — При ньому в рази зросли надходження від продажу квитків, був створений клуб меценатів — Клуб Маразлі. Щоб вступити в нього, потрібно заплатити 30 тисяч грн, які підуть на розвиток музею. Так ось, в цьому клубі вже 50 осіб. Чи багато ви знаєте таких прикладів?».

Однак переконати колег він не зміг.

Сам художник на своїй сторінці у Фейсбук також відреагував: «Отже сесія облради мене звільна. Попкорн викидати ще рано». «Торжество демократії і децентралізації», — добавив Ройтбурд.

Share: