Фічери

Проєкт Jam Factory Art Center «Слідами Спогадів Підзамча»

7 жовтня, 2021З 1 до 17 жовтня триває арт-проєкт, присвячений спогадам мешканців Підзамча про індустріальне минуле їхнього району. Виставку створено командою Jam Factory Art Center разом із запрошеними мисткинями Терезою Барабаш і Сарою Ренар.

Куратор(к)и пропонують відвідати своєрідну «машини часу», яка через звуки, запахи й інсталяції познайомить відвідувачів з уже забутим минулим дільниці.
У фокусі виставки — відчуття й емоції людей, які все життя працювали та проживали на Підзамчі, були свідками промислового розквіту в радянські часи і трансформації району зараз.

Командою проєкту було розроблено маршрут важливими локаціями Підзамча та створено аудіотреки до них із персональними історіями очевидців. Маршрут доступний онлайн на сторінці Jam Factory Art Center.

1 жовтня відбулося відкриття виставки й перша аудіопрогулянка з місцевими мешканцями. Очевидці, які розповідали свої історії під час інтерв’ю, змогли почути аудіотреки зі своїми голосами, відчути запахи, про які вони згадували й потрапити в давно забуті місця.


Маршрут складається із 6 локацій:

Станція Підзамче (вул. Огіркова, 1)
Фабрика Чоколяди «Світоч» (вул. Ткацька, 10)
Нова різня (М’ясокомбінат) та Гарбарня (Шкірзавод «Світанок») (вул. Промислова, 50–52, 54–56, 53)
Дім культури «Райдуга» (вул. Б. Хмельницького 114)
Продуктовий ринок «Підзамче» (вул. Б. Хмельницького 114 та 122)
Арт-центр «Фабрика повидла» (вул. Б. Хмельницького, 124)

Місця розкривають важливі центри життя району: транспорт, виробництво, торгівлю, культуру. Проходження маршруту дозволяє прослідкувати зміни, які відбулись в постіндустріальному районі та долучитись до співпереживання ностальгії з місцевими жителями.


Як зазначає кураторка проєкту Анна Гайдай:

Ми бачимо, що проєкт знайшов відгук. Це означає, що ми використали правильні інструменти, які допомогли людям розкритися і згадати давні історії. Я гадаю, що важливим є ділитися цими історіями з різними спільнотами. Мистецькі практики допомагають у цьому.Детальніша інформація про проєкт за посиланням.
Авторка фото: Анастасія Іванова
Проєкт реалізовано Jam Factory Art Center в рамках мистецьких резиденцій MagiC Carpets, за співфінансування програмою Європейського Союзу Creative Europe та Harald Binder Cultural Enterprises. 


 Share: