The Naked Room: Тамара Турлюн «Теплий, великий та смердючий» — 09/02—06/03Kyiv Academy of Media Arts: Exhibition of the student work within the course KAMA 2YP: Contemporary Art — 11/02-13/02PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021 — 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

Пожежа в Кейптауні знищила частину безцінних архівів історії Африки

23 квітня, 2021
photo: Nic Bothma.

Пожежа, яка охопила декілька будівель університету Кейптауна (Південна Африка), знищила цінні історичні архіви історії Африки. В Університеті Кейптауна (UCT) знаходиться одна з найбільших колекцій книг, фільмів, фотографій та інших первинних джерел, які документували історію Африки.

У листі до студентів та колег виконавча директорка UCT Libraries Уяла Сатгур написала, що її співробітники спостерігали за бібліотекою у полум'ї «з жахом і безпомічністю». Сатгур підтвердила, що читальний зал Джаггера «повністю потрощений», але, на щастя, наявна система виявлення пожежі запобігла поширенню вогню на інші частини бібліотеки. Кілька інших будівель у кампусі та навколо міста, включаючи історичний млин також були пошкоджені внаслідок пожеж.

Кураторка архіву університету Піппа Скотнес заявила, що одне з найбільших у світі зібрань африканського кіно, яке зберігалося в університеті загинуло від вогню. До колекції входили близько 3500 архівних фільмів.

За останніми звітами, полум’я, яке спалахнуло у неділю на схилах Столової гори Кейптауна здебільшого приборкане, однак влада залишається в стані підвищеної готовності, побоюючись, що сильний вітер та жаркі сухі умови можуть спричинити нові запалення.

Спалах поширився з гори на центр міста, спричинивши евакуацію житлових районів та поранивши п’ять пожежників. Місцева влада розслідує причину запалення, хоча пожежі в горах навколо Кейптауна є частими явищами в посушливі літні місяці. 

Джерело: Hyperallergic Share: