Фічери

OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва

4 листопада, 2021


ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва. Як і у минулому році, номінанти/-тки отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у виставці в ЦСМ М17 — вона відбудеться восени 2022 року. Цього року команда премії заохочує до подання кросмедійні мистецькі проєкти, де разом та/або замість традиційних використовуються нові медіа. А крім того — такі, що орієнтовані на пряму взаємодію із публічними просторами, конкретними міськими локаціями. Тема M17 Sculpture Prize 2022: «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті»

Як зазначають організатори премії: 
«З-поміж багатьох складових поняття постгуманізму нас зацікавило насамперед те, яким у його межах постає міський простір після тотальної медіалізації й змін у самосприйнятті головного (раніше) діяльного суб’єкта і безпосереднього будівника цього простору — людини. Розвиток нових технологій вже призвів до появи нових форм суб’єктності та нових режимів існування у просторі. Слідом за усвідомленням «флюїдности» ідентичностей приходить усвідомлення постійного проживання ситуації «співпросторовости», яку зафіксували процеси медіалізації: уявні світи, створювані соціальними, політичними, культурними дискурсами, співіснують, взаємопроникаючи. Нові медіа перетворюють ці простори на простори кочівництва і транзиту, котрими суб’єкт «ковзає» без заданого напряму, а, може, й «розподіляється» у них. Ми вирішили запропонувати митцям і мисткиням уважніше придивитись до цих впливів нових медіа на модифікацію людської сутности та взаємопов’язану з тим модифікацію міського контексту існування людини. І представити результати своїх спостережень, роздумів та відкриттів у вигляді об’єкта/-тів мистецтва».

Головний переможець отримає премію в розмірі 250 000 грн
Дедлайн подання заявки: 1 грудня 2021 року

Кураторки: Катерина Рай, Євгенія Гавриленко
Керівниця проєкту: Наталія Шпитковська

Участь у конкурсі можуть взяти художники/-ці, які:
- мають паспорт громадянина/-ки України;
- мають ідею тривимірного об’єкта, який можна було б розмістити у місті.

Вікові обмеження відсутні.
Один учасник може подати до 3-х ідей.
До розгляду приймаються тривимірні об’єкти мистецтва, матеріальні й цифрові, виконані за допомогою як традиційного інструментарію, так і з використанням технологій віртуальної реальності (VR), доповненої реальності (AR), змішаної реальності (MR), штучного інтелекту (AI), голографії, великих даних (Big Data), генеративного дизайну (Generative Design), відеомапінгу (3D mapping) тощо.
ВАЖЛИВО! Цифрові проєкти мають бути подані разом із продуманими варіантами матеріальної реалізації — «матеріального носія» ідеї — задля експонування у виставковому просторі або безпосередньо у місті.

Більше про конкурс та умови участі можна дізнатись за посиланням.
 
M17 Sculpture Prize 2022 — вже друга премія ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation. M17 Sculpture Prize — єдина в Україні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва. У 2019 році її започаткували Центр сучасного мистецтва М17 разом з Adamovskiy Foundation. Премія спрямована на пошук і підтримку талановитих сучасних художників і художниць з України. Ідеї розглядаються міжнародним журі, що має на меті зробити українських митців/мисткинь більш видимими для закордонних експертів та стимулювати у такий спосіб обмін досвідом і професійне зростання наших художників/-ниць. Водночас ще одне прагнення Премії — розробляти та пропонувати містам трансформаційні рішення для громадських просторів.Share: