Фічери

Один із американських музеїв змушений продати зі своєї колекції картину Марка Ротко

19 лютого, 2019
Картина Марка Ротко "Без назви", 1960

Картина Марка Ротко «Без назви», 1960

Музей сучасного мистецтва Сан-Франциско продасть зі своєї колекції картину Марка Ротко «Без назви» (1960) для поповнення фонду новими роботами молодих авторів. Картина буде продана на травневому аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку. Її попередня оцінка складає $ 35-50 млн.

Відповідно до правил Асоціації директорів художніх музеїв, виручка від продажу картини може бути використана тільки для придбання інших робіт в колекцію музею. За словами директора музею Ніла Бенезра, продаж картини здійснюється «з метою широкої диверсифікації колекції SFMOMA, розширення її сучасних фондів і усунення прогалин в історії мистецтва, для продовження розширення меж і впровадження нових ідей».

Експерти аукціонного будинку, на якому буде виставлений лот, описали полотно як «найважливішу роботу, створену на піку творчого злету Ротко». Музей сучасного мистецтва отримав цей твір ще в 1962 році, коли його керівники були сильно зацікавлені в творчості художника. З тих пір воно займало вагоме місце в експозиції абстрактного експресіонізму.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: