Фічери

Можливість для українських та білоруських художниць взяти участь в проєкті Secondary Archive

25 травня, 2021

Опенкол для молодих жінок-художниць* від Katarzyna Kozyra Foundation (Варшава, Польща) у партнерстві з галереєю Артсвіт (Дніпро, Україна) та Ґете Інститутом (Мінськ, Білорусь) взяти участь в проєкті Secondary Archive – інтернет-платформи для артисток з Центральної та Східної Європи. Більше інформації за посиланням.

Метою проєкту є популяризація, відкриття та актуалізація жінок-художниць, а також найважливіших явищ сучасного мистецтва з жіночого ракурсу. Архів збирає особисті висловлювання мисткинь трьох поколінь – тих, що працювали до 1991 року, покоління, яке розпочало свою мистецьку практику одразу після падіння комуністичного режиму, та наймолодших художниць, народжених після 1991 року. Він є міжнародним джерелом інформації про жіноче мистецтво у Центральній та Східній Європі як для фахівців у сфері мистецтва, так і для широкої аудиторії. Проєкт вже зібрав висловлювання художниць з Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини і наразі ми спільно плануємо розширення архіву за участі художниць з України та Білорусі.

Можливість організовується для молодих мисткинь, які лише на початку свого творчого шляху. Обраним кандидаткам буде запропоновано створити свої висловлювання, маніфести для архіву у співпраці з кураторками проєкту. Результат цієї роботи буде опублікований на веб-сайті архіву. Журі також відбере по одній художниці з кожної країни, чиї ідеї та мистецька практика отримають підтримку у вигляді грошового гранту у розмірі 300 євро**.

В конкурсі можуть взяти участь художниці з України та Білорусі, народжені у 1991 році та пізніше, що працюють у різних медіа.

ПРАВИЛА ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ: художниці, зацікавлені в участі у проєкті, повинні надіслати наступні документи (англійською та своєю рідною мовою) в одному PDF-файлі (макс. розмір – 20 МБ.):
1) Біографія.
2) Портфоліо (якщо портфоліо містить відео, просимо додати посилання та паролі, у випадку необхідності).
3) Короткий мотиваційний лист, що пояснює власну мистецьку практику (макс. розмір – 2000 знаків однією мовою). 

ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО НАДІСЛАТИ НА АДРЕСУ: contact@secondaryarchive.org
ТЕМА: Відкритий конкурс для проєкту Secondary Archive. Білорусь / Україна (вкажіть свою країну) (Secondary Archive Open Call. Belarus / Ukraine)
Дедлайн – 20.06.2021 року.
Результати будуть оголошені до 30.06.2021 року.

Ми закликаємо художниць подавати портфоліо якомога раніше, оскільки журі почне розглядати та вивчати матеріали одразу після подання.
 

*Стосується визначення жінки, ми приймаємо художниць будь-якої статі, що вважають себе жінками.
**Навіть якщо грошова винагорода в якості гранту не підлягає оподаткуванню, ця сума є сумою брутто, і її остаточний розмір залежатиме від законодавства кожної відповідної країни.
 Share: