Фічери

Мистецький арсенал представив виставку українського футуризму «ФУТУРОМАРЕННЯ»

18 жовтня, 2021


Мистецький арсенал продовжує перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття проєктом «ФУТУРОМАРЕННЯ», присвяченому яскравому авангардному спалаху — футуризму.

Виставка на 4 тис. м2 презентує найбільш радикальну візію мистецтв 1920-х в Україні: деструкції старої мистецької форми та її модернізації. Експеримент і провокація, змішування серйозного і смішного, політичного і побутового — таким був шлях футуризму.
Фото — Олександр Попенко

«Бацила футуризму», за метафоричним визначенням Михайля Семенка (1922), зародилась в Італії і поширилась світом на початку ХХ століття. Невизначеність (марення) та процесуальність важливі для футуристів як концепти творчих пошуків; звідси — назва виставки.
Фото — Олександр Попенко

 

Куратор(к)ами міждисциплінарного проєкту виступили Вікторія Величко та Ігор Оксаметний, які працювали над проєктом понад два роки, досліджуючи архіви та фонди українських музеїв.
У просторі виставки зусиллями кураторської команди було зібрано майже півтисячі експонатів. Це і знакові, і маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки.

Кураторка проєкту Вікторія Величко

Зокрема, це єдині збережені в Україні супрематичні вишивки Ніни Генке-Меллер, а також твори Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Олександра Богомазова, Марії Синякової, Бориса Косарева, Сандро Фазіні, Василя Єрмилова, кінокамера і фільми Євгена Деслава та інші.
Куратор проєкту Ігор Оксаметний

На виставці також можна побачити реконструкцію сцени з вистави Ігоря Терентьєва «Дивак», нереалізованого футуристичного архітектурного проєкту Театру масового музичного дійства у Харкові, мультимедійну інсталяцію «Поезомалярство» на вірші Михайля Семенка.



Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Детальніша інформація про виставку за посиланням.

Share: