/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

«Мільйон червоних троянд». Історія нерозділеного кохання грузинського художника Ніко Піросмані

3416
Маргарита де Севр в реальному житті і на картині Піросмані «Актриса Маргарита»

Маргарита де Севр в реальному житті і на картині Піросмані «Актриса Маргарита»

Грузинський художник-примітивіст Ніко Піросмані (Ніко Піросманашвілі) був самоуком і справжнім самородком з народу. Незважаючи на досить велику популярність за життя, він жив в бідності і часто писав картини за їжу, а світова слава прийшла до нього тільки після його смерті. Навіть ті люди, які ніколи не бачили його робіт, напевно чули легенду про те, як одного разу він продав усе своє майно, щоб скупити всі квіти в Тбілісі для жінки, яку любив. Так ким же була та, заради якої художник зважився на такі дії?

Про жінку, що надихнула Піросмані, насправді відомо досить мало. Існують документальні підтвердження того, що вона насправді приїжджала до Грузії: в 1905 р в газетах були опубліковані анонси виступів співачки-шансоньє, танцівниці і актриси паризького театру мініатюр «Бель Вю» Маргарити де Севр.

woman-milks-a-cow-1916(1)

У місті з’явилися афіші: «Новина! Театр «Бель Вю». Тільки сім гастролей красуні Маргарити Де Севр в Тифлісі. Унікальний дар співати шансони і одночасно танцювати кек-уок!» Ніко Піросмані вперше побачив її на афіші і закохався. Саме тоді він і написав знамениту картину «Актриса Маргарита». А після того, як він почув її спів на концерті, — зважився на той вчинок, про який потім напишуть письменник Костянтин Паустовський та поет Андрій Вознесенський.

Читайте: Український художник-жебрак змусив говорити про себе увесь світ

У свій день народження Піросмані продав свою невеличку харчевню та все майно, а на виручені гроші скупив всі квіти в місті. 9 возів з квітами він відправив до будинку Маргарити де Севр. За легендою, вона побачила море квітів, вийшла до художника і поцілувала його. Однак історики стверджують, що вони так ніколи і не зустрілися. Ніко послав їй квіти, а сам відправився гуляти з друзями.

Niko-Pirosmani-6

«Мільйон червоних троянд (Миллион алых роз)», про який співається в знаменитій пісні, — теж частина легенди. Квіти, звичайно, ніхто не рахував, а в візках були не тільки троянди, а й бузок, акація, глід, бегонія, анемони, жимолость, лілії, маки та півонії, які було вивантажено оберемками прямо на бруківку.

the-family-of-deer-1917(1)

Актриса прислала йому запрошення, яким він відразу так і не скористався, а коли художник нарешті прийшов до неї — Маргарити вже не було в місті. З чуток, вона поїхала з багатим шанувальником і більше ніколи не бувала в Грузії.

Читайте: Історія створення картини «Танець» Анрі Матісcа, і чому вона дратувала тодішню публіку

У 1968 р в Луврі відбулася виставка картин Ніко Піросмані, якого вже 50 років як не було в живих. Кажуть, перед портретом актриси Маргарити довгий час стояла літня жінка. Очевидці стверджують, що це була та сама Маргарита де Севр.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у  Фейсбук  

Джерела: artslooker.com, kulturologia.ru, wikipedia.org

20.08.2016

Схожі записи