Фічери

Мері Бун засуджено до 30 місяців тюремного ув’язнення за ухиляння від сплати податків

15 лютого, 2019
Мері Бун / Фото: artsy.net

Мері Бун / Фото: artsy.net

Відомій американській галеристці Мері Бун нью-йоркський суд виніс вирок, засудивши її на 30 місяців тюремного ув’язнення за несплату податків та приховання прибутків від фіскальних органів протягом десяти років.

Коли її попросили прокоментувати рішення після вироку, її адвокат просто сказав: «Розчарований». Він зазначив, що Бун, швидше за все, доведеться закрити її галерею, в якій працюють художники, в тому числі Ай Вейвей і Франческо Клементе. Після прийняття рішення Бун, одягнена в темно-синій піджак, закрила обличчя руками, і кілька жінок в суді були в сльозах. Її адвокат сказав, що його підзахисна не планує подавати апеляцію. Суд також дозволив її адвокату запросити конкретну в’язницю, в якій засуджена буде відбувати свій вирок. Скоріше за все це буде Виправна колонія Денбері в Коннектикуті.

Суддя що виніс вирок додав, що характер злочину відповідає 30 місяцям позбавлення волі. Він також зобов’язав її відпрацювати 180 годин на благо громадськості, що включають програми візуального мистецтва і наставництва для школярів Нью-Йорка.

На закінчення він звернувся до Бун і сказав, що зрозумів її «істотне розчарування». «Я знаю, що вам боляче», — сказав він. Оскільки Мері Бун уже виплатила понад 6 мільйонів доларів у вигляді штрафів і компенсацій суддя заявив, що ніяких додаткових фінансових санкцій не потрібно.

Мері Бун зі своїм адвокатом біля суду / Фото: Маркус Сантос dailymail.com

Мері Бун зі своїм адвокатом біля суду / Фото: Маркус Сантос dailymail.com

Нагадаємо, що за словами представників прокуратури США, Мері Бун визнала свою вину, що протягом останніх десяти років подавала не вірні дані про свої витрати та доходи, тим самим не сплатила державі кругленьку суму. Зокрема, прокурори заявляють, що вона шахрайським методом у 2011 році повідомила, що її бізнес зазнав збитків у розмірі $ 53 тисячі, коли насправді галерея отримала прибуток приблизно $ 3,7 млн. Також її звинувачують, що вона прикривалася галереєю, скриваючи свої власні видатки. Наприклад, проводила ремонтні роботи у своїх апартаментах на сотні тисяч доларів, зазначаючи їх перед фінансовими органами, що начебто це було потрачено для галереї, що за американськими законами дозволяло їй компенсувати певну суму у сплаті податків.

67-річна Мері Бун керує двома галереями в Нью-Йорку. Вона зіграла важливу роль у створенні кар’єри ряду художників, в тому числі зірок 1980-х років, такий як Росс Блекнер, Еріка Фішлі, Девіда Сальла, Джуліана Шнабеля та Жан-Мішеля Баскії. Бун заробила репутацію завдяки своїй творчій натурі, невпинно працюючи над собою і своїми художниками. Тодішня нова зірка, художник Жан-Мішель Баскія, приєднався до галереї незадовго до тріумфальної своєї персональної виставки в 1984 році, проте після другого показу він покинув галерею.

Читайте: Сімон де Пюрі відсудив $ 10 млн комісійних за найдорожчу картину Поля Гогена

Share: