Фічери

Чи покращує малювання вашу пам’ять?

27 листопада, 2020
“Ілюстрація ©Sara Hagale”

Під час роботи над дисертацію «On the mnemonic benefits of drawing» Джеффрі Д. Ваммес провів дослідження яке підтверджує, що замальовки насправді покращують процес запам’ятовування.

У першому експерименті науковці зіставили повторювання та малювання, де половині учасників необхідно було написати слово декілька разів поспіль, а іншій групі намалювати. В наступній серії експериментів замість того, щоб писати слово знову й знову, контрольну групу попросили подумки уявити предмет; переглянути фотографії об’єкта; або написати перелік його фізичних характеристик, в той час, як інші учасники продовжили малювати. Кожного разу половина групи, яка замальовувала слова, краще запам’ятовували матеріал — у деяких випадках вони могли запам’ятати вдвічі більше слів, ніж ті, яким було призначено інше завдання. Навіть зменшення часу, відведеного для малювання, з 40 до 4 секунд, не змінило результатів.

Ваммес вважає, що такі результати можуть бути пов’язані з мультисенсорним характером діяльності. Малювання включає (та потенційно інтегрує) три різні типи процесів: семантичний (дозволяє перекласти слово в ряд візуальних характеристик, які ви можете намалювати), руховий (запланований рух вашої руки під час малювання), та візуальний (спостерігаючи, як ваш малюнок з’являється на сторінці). Ці різні компоненти, ймовірно, якимось чином пов'язані між собою в нашому розумі, каже Ваммес: «тому якщо ви отримаєте одну дрібну деталь або компонент “складного” процесу малювання, це може допомогти вам реконструювати повне уявлення того, що ви вивчали». З іншого боку, читання або конспектування залучає менше почуттів а, отже, пропонує менше деталей, за допомогою яких можна згадати інформацію.

Джерело: Artsy
 Share: