Фічери

«Культурний ландшафт» — новий проєкт, покликаний зупинити руйнування радянських мозаїк

17 травня, 2021

«Культурний ландшафт» — це проєкт художниці Жанни Кадирової та спільноти активістів-пам'яткоохоронців, покликаний зупинити руйнування радянських мозаїк. В рамках проєкту художниця Жанна Кадирова планує створити монументальну скульптуру, що складатиметься з елементів нещодавно зруйнованих мозаїк та буде розміщена поблизу ресторану Urban Space 500 в київському сквері на вулиці Грінченка, 9. 

«Це буде зображення типового міського краєвиду, такий збірний образ: будинки, рослини, небо… — пояснює Жанна Кадирова. — Формальне рішення твору з’явиться вже після того, як ми зберемо увесь матеріал. Я буду максимально зберігати об’єми знайдених фрагментів, і згідно цього конструювати новий образ». Історія кожного фрагменту стане частиною нового монументального твору. В тіло скульптури будуть включені QR-коди, з інформацією про те коли, де і ким створювалася мозаїка, а також дата і причини її руйнування. Також ця інформація в хронологічному порядку публікуватиметься на сторінці проєкту, як своєрідний літопис руйнування мозаїк. 

Ціллю проєкту є не тільки створення нового мистецтва, а і про пропаганда збереження мистецтва минулого. Команда проєкту планує віднайти та зібрати пошкоджені мозаїки з різних регіонів України, разом з історіями їх створення і руйнування. Крім збору та збереження решток зруйнованих мозаїк «Культурний ландшафт» планує аналізувати причини нищення художніх робіт та шукатиме шляхи й способи запобігання їхнього руйнування, поширювати досвіди активістів(ок) з різних міст, котрі опікуються долею монументального мистецтва в Україні, вивчають та захищають його.

Підтримати проєкт та фондувати кошти на виготовлення нової скульптури можна за посиланням.
Сторінка проєкту у Facebook.Share: