Фічери

Київська галерея показала роботи Олексія Сая у відомій нью-йоркській Paula Cooper Gallery

8 березня, 2019
Фото: voloshyngallery.art

Фото: voloshyngallery.art

Цього року Voloshyn Gallery вдруге взяла участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY, де представила соло-презентацію останніх робіт проекту-практики Excel-Art Олексія Сая у рамках основної програми VOLTA. Стенд української галереї розташувався у колишньому просторі Paula Cooper Gallery.

04

Центральною частиною презентації стенду є останні роботи Ecxel-Art, що створено художником у його самобутньому авторському стилі. У нових роботах представлених на стенді Voloshyn Gallery Олексій Сай розвиває ідеї свого масштабного проекту-практики Excel-Art. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює близько 15 років (з 2004). В абстрактній мові формул, діаграм і графіків автор вбачає єдиний можливий спосіб говорити про монотонне життя офісних працівників. Важливо відзначити, що Сай створює підкреслено нейтральну, об’єктивну, репрезентацію реальності офісних робітників у всіх її проявах: художник не має на меті ні критикувати офісний «стиль життя», ні створювати карикатуру на нього.

03

«Деякі події важливі вже тим, що виявляють подеколи неочевидну солідарність спільноти, яку захоплюють зненацька (зрештою, такі події відбуваються завжди зненацька). Саме такою є pop-up виставка Plan B, котра не лише продемонструвала спроможність до оперативної реакції команди VOLTA, але й згуртованість всієї мистецької спільноти, її здатність до самомобілізації у критичний момент. Звісно, без підтримки таких авторитетних постатей як Петер Хорт та Девід Цвірнер оперативно вирішити всі організаційні питання щодо зміни локації ярмарку було б не можливо, однак, резонансом, який спричинив серед медіа «Plan B», ми завдячуємо парадоксально самовпевненому колективному рішенню провести ярмарок за будь-яких обставин. Напевно, однією з найбільших перемог «Plan B» є те, що така квапливість (ярмарок, приготування до якого зазвичай тривають близько року, було наново реорганізовано трохи більше ніж за тиждень) не вплинула на рівень якості заходу: «Plan B» абсолютно нічим не поступається кращим з VOLTA NY», — говорить співвласник Voloshyn Gallery, Максим Волошин.

Нагадаємо, за 11 днів до відкриття було вирішено скасувати Volta NY – ярмарок-сателіт The Armory Show, у якому мала брати й українська Voloshyn Gallery. Але організатори арт-ярмарку запропонували «Plan B», завдяки підтримці Петера Хорта/ Peter Hort, Rema Hort Mann Foundation, Девіда Цвірнера/ David Zwirner та RiSBE, а також числених представників мистецької спільноти, які долучились до ініціативи команди VOLTA, «Plan B» буде проведено у двох виставкових просторах у самому серці району Челсі, Нью-Йорк за адресою 534 West 21 Street (у минулому локація Paula Cooper Gallery) та 525 West 19 Street (David Zwirner Gallery).

Share: