Фічери

Художниця з Литви отримала головний приз $ 100 тисяч від PinchukArtCentre

23 березня, 2019
Меценат Віктор Пінчук та художниця Емілія Шкарнулітте / Фото: PinchukArtCentre

Меценат Віктор Пінчук та художниця Емілія Шкарнулітте / Фото: PinchukArtCentre

У Києві 22 березня в PinchukArtCentre було оголошено переможця престижної мистецької премії, яка вже десять років організовується за підтримки українського мецената та бізнесмена Віктора Пінчука.  

За результатами голосування міжнародного журі володарем головної премії Future Generation Art Prize 2019 – п’ятого конкурсу для молодих художників віком до 35 років,– стала художниця з Литви Емілія Шкарнуліте.

Емілія Шкарнуліте отримала премію, що складає $100 тисяч: $60 тисяч готівкою та $40 тисяч на фінансування її художньої практики.

Коментуючи перемогу Емілії у конкурсі, журі зазначило: «Робота Емілії Шкарнуліте «t1⁄2» є послідовно і впевнено поданим результатом глибокого та масштабного дослідження. Журі було загіпнотизоване її масштабом, ритмом і темпом, у поєднанні зі здатністю компактно й точно працювати з великими проміжками людського часу. Те, як вона використовує такий медіум як відео, переростає у багатодисциплінарний досвід, у якому відбувається зіткнення з багатьма важливими питаннями, що постають сьогодні перед людством і часто залишаються непроговореними. Не вдаючись до зайвої дидактики чи проповідування, ця робота зберігає свою необмеженість у часі та поетичність, і водночас піднімає фундаментальні питання про те, звідки ми походимо, хто ми є і куди ми можемо прийти».

$20 тисяч було вручено у якості двох спеціальних премій художниці Габріель Голаят (ПАР) та групі Cooking Sections (Велика Британія).

Переможці конкурсу були обрані Міжнародним журі, до складу якого увійшли: Хор Аль-Касімі, президент фонду Sharjah Art Foundation та Міжнародної асоціації бієнале; Пабло Леон де ла Барра, куратор, Латинська Америка, Музей та Фонд Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк; Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre, Київ; Тім Марлоу, арт–директор Королівської академії мистецтв, Лондон; та Габі Нгкобо, куратор 10-ї Берлінської бієнале.

Share: