Фічери

«Голоси любові». У Києві відкривається масштабний проект Арсена Савадова

7 лютого, 2020

Арсен Савадов Dnevnik-utop-05-100x150-1-2560x1794

В Центрі сучасного мистецтва М17 покажуть персональний проєкт «Голоси любові» Арсена САВАДОВА, одного зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва.

Під час проєкту відвідувачі побачать прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру перенесено до військових баз на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак EL Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

«Про неможливість поєднання ідеальної мрії про світле майбутнє, де усі любитимуть один одного, із хижою людською натурою, написано багато. Приміром, “святість” людського життя у сучасному світі, принцип ставлення до ближнього свого Джорджо Агамбен порівнює із казусом давньоримського права, найнижчим ступенем римської соціальної ієрархії – homo sacer. “Людину священну” міг убити будь-хто, хто тільки забажає це зробити, – таке вбивство вважалось цілком соціально прийнятним. Наше людинолюбство не дуже-то й еволюціонувало за тисячоліття, що минули відтоді. І тут спливає ключовий месседж проєкту і усієї творчості Савадова – голоси любові…»

То де і як схороняється наша людяність, аби «посеред цієї смертної любові», попри все, завжди продовжували лунати голоси любові істинної?

Окремо буде вперше показано ще один проєкт автора – 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника» (2013), який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Арсена Савадова.

До експозиції також увійшли обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell’arte в Криму», «Kokto», «Underground 2000» та «Ангели».

Відкриття експозиції відбудеться 9 лютого о 17:00

Вхід на відкриття вільний. Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104,

Share: