Фічери

Голландський детектив знайшов картину Пікассо, яку викрали у саудівського шейха

27 березня, 2019
Артур Бранд зі знайденою картиною Пабло Пікассо

Артур Бранд зі знайденою картиною Пабло Пікассо

Відомий голландський мисливець за втраченими творами мистецтва Артур Бранд повідомив, що знайшов полотно Пабло Пікассо, яке було вкрадено з борту яхти саудівського шейха в 1999 році.

Мова йде про портрет «Бюст жінки (Дора Маар)», який був створений в 1938 році. Французька художниця і фотограф Дора Маар була коханкою і музою Пабло Пікассо протягом семи років.

За словами Бранда, протягом багатьох років картина застосовувалася як застава в різних кримінальних оборудках з продажу зброї і наркотиків. Полотно було викрадено з яхти «Корал Айленд», саудівського шейха Абдули Мохсена Абдуламаліка аш-Шейха, коли вона стояла на ремонті на Антібських островах. Довгий час вважалося, що робота Пікассо знищена — як відомо, крадене мистецтво неможливо продати легальним способом.

Бранд взявся за пошуки твору ще в 2015 році. Детектив поширив інформацію про те, що він розшукує картину, в певних арт-колах. У березні на нього вийшли представники голландського бізнесмена і доставили портрет, загорнутий в простирадло і чорний мішок для сміття, в його квартиру в Амстердамі. За словами Бранда, бізнесмен не знав, що з нею робити. «Він вважав, що придбав її на законних підставах. І дійсно, угода була цілком законною, а ось метод оплати ні», — заявив він.

Детектив також зізнався, що, отримавши картину, повісив її на одну ніч у себе вдома. Кримінального переслідування не буде, повідомила голландська поліція. Картина Пікассо передана в страхову компанію, яка вирішить, що з нею робити далі. За оцінкою Бранда, картина коштує 25 мільйонів євро.

Share: