After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Глобус британського художника спричинив дипломатичний скандал

9 квітня, 2019
Фото: Damian Griffiths

Фото: Damian Griffiths

Британський художник Марк Уоллінгер хотів показати своєю новою роботою глобальні процеси в світі, але замість цього викликав дипломатичний скандал. Художник створив інсталяцію у вигляді перевернутого політичного глобуса, назвавши її «Світ перевернувся догори дном». Кожна країна на ньому виділена різними кольорами. Роботу встановили в Лондонській школі економіки, і через кілька днів вона викликала гніву китайських студентів.

Виявилося, що Уоллінгер виділив Тайвань кольором, відмінним від КНР. Статус острова спірний, але при цьому ні ООН, ні Великобританія не визнають його державою, відокремленою від Китаю. Інша помилка художника, за словами студентів, — Лхаса в Тибетському автономному районі, також є суб’єктом КНР. Художник позначив місто як національну столицю, хоча в Китаї такий статус має тільки Пекін.

Були припущення, що Уоллінгер створив політичну провокацію, але пізніше сам художник зізнався, що припустився помилки і готовий її виправити. Однак, представники Лондонської школи економіки не поспішають щось змінювати. В університеті повідомили, що зараз розглядаються поправки до роботи, але остаточне рішення прийнято не було.

Share: