Фічери

Галерея Артсвіт представляє виставку “В понеділок” графічної майстерні etchingroom1

21 квітня, 2021

В галереї Артсвіт (Дніпро) 23 квітня о 19:00 відбудеться відкриття виставки “В понеділок” київської графічної майстерні etchingroom1. 

Серія представлених робіт торкається тем, які цікавили художниць Анну Ходькову та Крістіну Ярош ще до карантинів і локдаунів. 

Виставку відкриває робота з написом “Дивне місце. Не розумію, де я знаходжусь”, яка якнайкраще ілюструє стан розгубленості, яку нині з художницями поділяє увесь світ. Тепер ніхто не розуміє, де знаходиться, тому потрібні підказки з наступної серії – “автобус”, який “їде дуже швидко”, “понеділок”, “8:35”. 

Самотність у великому місті, фатальність виходу з дому і смерть як буденне втілені у техніці мозаїки, виконаної з побутової плитки, яку можна зустріти в квартирах. Прощання з померлим сусідом біля під'їзду та робота патологоанатома римуються з очікуванням автобусу на зупинці біля дому. Ми живемо у світі, де немає більше нічого незвичного в розмовах про смерть та про фатальність, про трагічність і передчасність, про абсурд, який супроводжує нас щодня. etchingroom1 відчули цей нерв давно і транслюють його у своїх роботах.

Складна техніка офорту та монохромні графічні роботи поєднуються з кольорами пізньорадянської спадщини інтер’єрного дизайну – плитки, з якої викладені герої мозаїк. Колись такими героями були космонавти та герої праці, тепер – патологоанатоми, їхні коти та (потенційні) клієнти. Фаталізм тут приправлений іронією, а деталізованість оточення відтіняється простими формулюваннями, які, ніби інтертитри в німому кіно, задають рамку для сюжетів, що розгортаються посеред міст.

Не питай, за ким приїхав той автобус. В понеділок. Рано вранці.

Вівторок-субота, 12:00 — 20:00.
Вхід вільний.
Для відвідування обов'язкова наявність індивідуальної захисної маски.
 Share: