Відому картину Гюстава Курбе з вульвою замалювали хештегом #MeToo
Полотно «Походження світу» стало одним із творів, які затегала мисткиня Дебора Де Робертіс у межах перформансу в Centre Pompidou-Metz.
Полотно «Походження світу» стало одним із творів, які затегала мисткиня Дебора Де Робертіс у межах перформансу в Centre Pompidou-Metz.
Французько-люксембурзька мисткиня Дебора Де Робертіс не вперше випробовує аудиторію радикальними художніми витівками. У 2017 році її звинуватили в ексгібіціонізмі за акцію у Луврі, коли вона оголилася перед «Моною Лізою», вигукуючи в мегафон: «Мона Ліза, моя пуссі, мій копірайт». Історія завершилась виправданням по основній статті, але мисткиня все ж отримала 35 годин громадських робіт — за те, що вкусила охоронця за куртку. Раніше Дебору заарештовували за подібні оголені акції у Maison Européenne de la Photographie та Musée des Arts Décoratifs у Парижі, а також у Санктуарії Пресвятої Богородиці в Лурді (одному з найсвятіших місць для християн у Франції).
Варте уваги ще одне відео, опубліковане разом із останнім перформансом Де Робертіс. На ньому зображено спальню, в якій висить картина французької «аутсайдер арт» художниці Аннет Мессаже, а на ліжку лежить один із кураторів виставки про Лакана в Центрі Помпіду-Мец — Бернар Маркаде. У супутньому відкритому листі Де Робертіс звинувачує Маркаде в сексуальному насильстві над нею, коли їй було 26 років. Hyperallergic не змогли самостійно перевірити звинувачення та надіслали запит про коментар від Маркаде. У листі також згадані імена інших кураторів, колекціонерів, художників та істориків — також у контексті насильства, переслідувань, маніпуляцій і залякувань.
«Я хочу наголосити на тому факті, що люди шоковані символічним феміністичним жестом, який фактично перевертає співвідношення влади. Чому ми шоковані, коли митець робить символічний жест, щоб засудити системне насильство та аб’юз?», — питає мисткиня. Посилаючись на таких художників_ць, як Орлан, Валі Експорт, Луїза Буржуа й Ана Мендієта (чиї роботи також показували у музеї), Дебора Де Робертіс закликає «усіх жінок, з вульвами чи без них, усіх інтерсекс, транссексуалів і небінарних людей, а також усіх недостатньо представлених людей» наважитися виразити себе.