Фічери

Docudays UA запустив серію лекцій про документальне кіно «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?»

18 листопада, 2021


Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відкрив лекторій про документальне кіно «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?» на docuspace.org.

Це новий формат роботи онлайн-кінотеатру, який допоможе заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера/-ки та героя/героїні й дізнатися про сучасні тенденції в документальному кіно.

Як зазначає Юлія Коваленко, програмерка Docudays UA:

Ми вирішили створити невеликий, але практичний курс лекцій, що допоможе осягнути й структурувати свої знання про розмаїття документального кіно. Три розповіді про три різні аспекти сучасної документалістики на прикладі фільмів, які можна подивитися впродовж вересня-грудня під час Мандрівного фестивалю у вашому регіоні або просто на docuspace.org. «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?» — це онлайн-курс для тих, хто хоче знайти своє улюблене документальне кіно.


Лектор(к)ами курсу є: культурна менеджерка та кураторка кінопрограм Ольга Бірзул, кінознавець, керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк та кіножурналіст-фрілансер Алекс Малишенко. 

З 13 листопада і до кінця місяця щосуботи в доступі з’являтиметься наступна лекція з курсу. 

Розклад лекцій:

13 листопада — Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою (Ольга Бірзул).
Кінодокументалістика, як справжня революціонерка, пройшла складний шлях боротьби за свою незалежність, усупереч традиціям, стереотипам та упередженням.
Вона виросла зі звичайної хроніки та етнографічних замальовок, потрапила в тенета пропагандистів, але, зрештою, відстояла своє право на художню інтерпретацію, а не об’єктивне зображення дійсності. 

Ця лекція стане не тільки дороговказом у розмаїтому полі режисерських експериментів, але й на прикладі конкретних фільмів із програми 18 Мандрівного Docudays UA докладно розкаже про жанри, методи та прийоми сучасного неігрового кіно.

20 листопада — Документування насилля: етичне випробування у неігровому кіно (Олександр Телюк)
Звернувшись до ідей Дзиґи Вертова, Андре Базена та Сьюзен Зонтаґ, лектор пропонує поміркувати, як документалістиці вдавалося в різні часи розв'язувати проблему етичного показу сцен жорстокості та смерті на екрані.


27 листопада — Це все тепер історія: як неігрове кіно показує реальні події? (Алекс Малишенко)
Лекція пропонує дізнатись більше про те, з чого складаються неігрові історії та як їх розповідають. А після лекції — самостійно вивчати цей неймовірний світ документалістики.


Детальніша інформація про проєкт за посиланням.Share: