Фічери

Сталі відомі кураторки другої Бієнале митців-іммігрантів 2023

14 жовтня, 2021
Anna Mikaela Ekstrand, Bianca Abdi-Boragi, Katherine Adams, and Meghana Karnik. Photographed by Yann Chashanovski.


Бієнале художників-іммігрантів (TIAB) оголосила кураторок 2-го видання Бієнале художників-іммігрантів у 2023 році. Кураторками TIAB 2023 стали дві членкині кураторської групи TIAB 2020: Кетрін Адамс та Анна Мікаела Екстранд, до яких приєдналися художниця TIAB 2020 Б'янка Абді-Борагі та Мегана Карнік, яка раніше працювала з EFA Project Space та FRONT International: Трієнале сучасного мистецтва Клівленду.

Це оголошення прозвучало через дев’ять місяців після першої TIAB, що відбулася у березні-грудні 2020 року, на якій було представлено понад 60 художників у Бруклінському музеї, EFA ProjectSpace, на кладовищі Грінвуд та в Інтернеті. Через виставки, вистави, панельні дискусії та дві публікації TIAB 2020: Here, Together! прославив маргіналізовані голоси, створивши важливу платформу для підтримки художників, народжених за межами країни, але працюючих у США, одночасно розвиваючи критичний дискурс щодо імміграції. Друге видання TIAB розширює сферу її дії на художників, що були народжені емігрантами.

Обираючи кураторську команду, Катя Ґроховскі, засновниця та художня керівниця TIAB, зазначила: «TIAB — це одночасно гнучка та мінлива платформа. Обрані кураторки внесуть до неї свої унікальні полікультурні перспективи та досвід, розпалюючи та поновлюючи критичний та необхідний діалог про мистецтво та імміграцію. Кураторки виділять широкий спектр досвіду іммігрантів першого та другого поколінь у США».

Протидіючи нерівності та упередженості, що панує у світі мистецтва, TIAB покликаний залучити різноманітну аудиторію, що включає іммігрантські та мультикультурні спільноти. У 2023 році бієнале планує розвивати існуючі та розвивати нові інституційні та інші партнерські відносини. TIAB продовжує фінансувати Нью-Йоркський фонд мистецтв, а директор та її команда розширюватимуть щорічне фінансування за рахунок кола молодих меценатів.

Більше про першу Бієнале митців-іммігрантів 2020 можна почитати в інтерв'ю з організаторками за посиланням.

 Share: