Фічери

Фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва «Конструкція» в Дніпрі повертається

31 травня, 2021
Фото: Влад Лемм. Ілюстрація надана фестивалем «Конструкція».

Після річної перерви у Дніпрі відбудеться фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва в міському просторі «Конструкція». З 17 по 27 червня визначні об’єкти міста стануть майданчиками для інтерактивних медіаінсталяція, аудіовізуальних перформансів, концертів електроакустичної музики, дискусій та освітніх подій. 20 митців та музикантів з України та ЄС представлять свій погляд на особливості міста та життя людини в ньому: взаємодію особистого і спільного, минулого і теперішнього, індустріального і пострадянського.

Тема цьогорічного фестивалю концентрується на сірих плямах у міській тканині та пропонує перевірити їхні сутності на міцність. Історичні артефакти будуть вивчені на предмет життєздатності та терпимості до сучасності, а процес взаємодії з просторами та установами — задокументований. Так вдасться дослідити здатність минулого встановлювати діалог з теперішнім, співпрацювати та змінюватися. Чи зможе стара форма прийняти новий зміст і пройти тест на виживання?

На «Конструкції» 2021 виступлять швейцарський саунд-дизайнер Feldermelder зі своїм новим проєктом Holy Oscillators, шотландська композиторка польського походження Ela Orleans з аудіовізуальним перформансом Night Voyager, австро-угорський дует Ressi/Benes, що досліджує протистояння екстремальних психологічних станів засобами музики, й інші закордонні та українські музиканти.

В рамках виставкової програми фестивалю Саша Курмаз, Данило Галкін, Clemens Pool та інші митці та мисткині, що використовують нові підходи роботи з міським простором, презентують свої проєкти у знакових локаціях Дніпра. Серед них покинутий кінотеатр «Салют», органний зал у будівлі Свято-Миколаївської церкви, станція метро «Метробудівників» та новий Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC), що розташувався в колишньому Будинку губернського земства.

Фестиваль відбудеться згідно з актуальними протиепідемічними вимогами. Деякі заходи пройдуть в онлайн-форматі, до того ж на сайті «Конструкції» можна буде відвідати 3D-екскурсію всіма артоб’єктами, створеними під час фестивалю.

Детальна програма та розклад подій будуть опубліковані згодом.

Партнерами фестивалю є Чеський центр у Києві, Дніпровський коледж культури та мистецтв, Австрійський культурний форум, Pro Helvetia, Sonica festival Glasgow, Британська Рада в Україні, Центр сучасної культури у Дніпрі.
 

«Конструкція» — це міжнародний фестиваль сучасного експериментального мистецтва та музики, який проводиться з 2014 року. Фестиваль поєднує теми соціального, культурного розвитку та творчих потреб людей, які живуть у постіндустріальних та пострадянських містах.
«Конструкція» базується у Дніпрі — четвертому за розміром місті України, відомому своїм промисловим та космічним минулим. Протягом семи років у фестивалі взяли участь митці та музиканти з більш ніж 20 країн, було задіяно понад 30 різних міських локацій. За час існування «Конструкцію» відвідали близько 15 000 людей.Share: