Фічери

Анастасія Подерв’янська покаже як вона дослідила жіноче тіло через мистецтво

1 вересня, 2019

Untitled-II

Voloshyn Gallery представляє персональну виставку «Анатомічний атлас» Анастасії Подерв’янської.

«Анатомічний атлас» – нова серія текстильних об’єктів-аплікацій, де авторка досліджує тіло як конструкт засобами традиційних жіночих ремесел: вишивки та шиття. За словами художниці: «Технології сьогодення пропонують необмежені можливості, котрі вчора видавались футуристичною фантазією. Тіло людини – не стало винятком, воно перетворилось на своєрідний конструктор, який можна змоделювати за власним бажанням та обрати відповідний варіант». 

У роботах цієї серії Подерв’янська пропонує глядачеві подивитись на анатомію тіла як на невід’ємний аспект людської тілесності. Втім, «Анатомічний атлас» не варто трактувати занадто буквально. Тут, зокрема, можна натрапити на зображення, що є більш подібними до символів, які кожен може сприймати по-своєму, ніж до документації фактичного стану речей. «Мені подобається грати з глядачем у гру, де ти даєш поштовх, а він переосмислює твори на свій лад» – говорить авторка.

Мистецька діяльність Подерв’янської є спробою побороти стереотипи щодо сприйняття текстилю як декоративно-ужиткового жіночого рукоділля завдяки використанню його у якості медіуму сучасного мистецтва. Складний та багатошаровий візуальний ряд авторка створює завдяки поєднанню багатьох технік. Текстильні панно зшиті з клаптиків вишитих рушників та серветок з мереживом, вишивку на яких виконано вручну. Крім того, роботи містять елементи колажу, вставки з парчевої тканини та ін. 

Всі представлені роботи експонуються вперше.

Share: