Фічери

В Україні презентували онлайн-гру про українське мистецтво 1920-2020

22 липня, 2021


Український інститут та кураторське об'єднання OK Projects презентували онлайн-виставку у форматі гри «The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine», створену в межах програми Українського інституту #UkraineEverywhere. Онлайн-гра українською та англійською мовою розповідає, що відбувалося з мистецтвом на території сьогоднішньої України між 1920-2020, і кожен учасник може обрати, як реагувати на історичні події за допомогою творів. Учасник грає роль митця, який трансформує суспільні явища та політичні події у твори мистецтва. Таким чином, онлайн-виставка допомогає побудувати свою альтернативну версію історії українського мистецтва.

«Новітня історія українського мистецтва ще не висічена у мармурі. Це радше процес, що триває, і тим цікавіше бути його учасником. Саме це й пропонує гра "The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine": пригоду з багатьма сценаріями розгортання подій, які ми обираємо самостійно. Гра оповідає історію тривалістю у сто років, де мистецтво України не лише формується як самобутнє явище під впливом внутрішніх соціальних і політичних контекстів, але і залишається невід'ємною частиною загальноєвропейських та світових культурних процесів. Тому проєкт буде цікавий як українським, так і міжнародним аудиторіям» — розповідає Олександр Виноградов, керівник напрямку «Візуальне мистецтво» Українського інституту. 

Кураторська добірка українських художників, представлених у грі, базується на тематичному та історичному принципах. Вибрані українські художники за останні 100 років реагували на суспільні процеси або конструювали альтернативні, фантастичні, уявні реальності, щоб цих процесів уникнути. У онлайн-виставці представлено роботи 20 українських митців, зокрема серед них Михайло Бойчук, Олександра Екстер, Сергій Григор’єв, Алла Горська, Ніколай Карабінович, Федір Тетянич (Фрипулья) та інші. 

«Під час створення гри для нас було важливо заохотити як широку публіку, так і профільну аудиторію. Тому в прооєкті "The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine" є кілька шарів: для незнайомого з українським мистецтвом користувача гру необхідно проходити декілька разів аби знайти всіх художників; художня спільнота може критично розглядати зв’язки між художниками та невключення окремих важливих для контексту діячів, а зацікавленим в історичних процесах можна знаходити нові “пасхалки” в ілюстраціях, кожного разу під час проходження. Гравець опиняється в ролі художника і мистецтвознавця одночасно: відповідальність за створення історії українського мистецтва тепер на ньому.» — зазначають кураторки проєкту Ксенія Малих та Валерія Шиллер. 
 
Проєкт розробило кураторське об'єднання OK Projects, агенція BILESUHE та Photinus Studio. Кураторки проєкту — Ксенія Малих, Валерія Шиллер, ілюстратор — Даніїл Ревковський. Проєкт є частиною #UkraineEverywhere — програми Українського інституту з презентації візуальної культури України онлайн. 

Український інститут — державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту — зміцнення міжнародної і внутрішньої суб'єктності України засобами культурної дипломатії. Share: