Фічери

«Автор у грі» — проєкт Музею Харківської школи фотографії в ЄрміловЦентрі

27 травня, 2021
Віктор та Сергій Кочетови, "Подорож на потязі з Кременчука", 2005. Колекція Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP).

28 травня о 18:00 ЄрміловЦентр (Харків) відкриє виставку «Автор у грі», яка присвячена Харківській школі фотографії. Проєкт супроводжуватиме інтенсивна паралельна програма: кураторські екскурсії, лекції від дослідників фотографії, зустрічі з авторами виставки. За анонсами заходів слідкуйте на сторінках соціальних мереж MOKSOP та ЄрміловЦентру.

«Автор у грі» — масштабний виставковий проєкт, який познайомить глядача з історією Харківської школи фотографії як історією спільноти, де визначну роль відіграє партисипативна дія, а сам фотограф є одним з головних об’єктів, навколо якого розвиваються фотографічні практики. Відмовляючись від ролі стороннього, незаангажованого спостерігача, митці фіксують власні життєві етапи, маркують своє місце в суспільстві та декларують небайдужість до тих соціальних процесів, що відбуваються навколо.

В експозицію будуть включені відомі проєкти, документація перформансів та акцій як фотографів, що належать до найстаршого покоління (Борис Михайлов, Євгеній Павлов, Олег Мальований, Юрій Рупін), так і тих, чия практика активно формувалася в 1980-ті — 1990-ті роки — Роман Пятковка, Сергій Братков, Сергій Солонський, Віктор та Сергій Кочетови, Андрій Авдєєнко, Ігор Чурсін, Ігор Манко, «Група швидкого реагування» (Борис Михайлов, Сергій Братков, Сергій Солонський, Віта Михайлова). Представлені будуть і художники, що продовжують традиції Харківської школи фотографії у 2000-х — 2010-хі, поєднуючи їх з іншими мистецькими практиками — група «SOSka» (Ганна Крівенцова, Микола Рідний, Сергій Попов), група «Шило» (Владислав Краснощок, Сергій Лебединський), «Boba-group» (Юлія Дроздек, Василіса Незабаром), дует Андрія Рачинського та Даниїла Ревковського.

Проєкт є результатом дослідницької роботи команди Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP) — інституції, заснованої у 2018 році, чия діяльність спрямована на збереження, вивчення та популяризацію сучасної української фотографії.
Куратори — Сергій Лебединський, Олександра Осадча, Надія Бернар-Ковальчук.
Архітектор експозиції — Костянтин Зоркін.Share: